Saç bakımının incelikleri!…

Sabah’ta kayran alan habere bakarak iyicene ve dimdik saçlara iyesi olmak üzere günlük uygulanabilecek saç hizmet yöntemlerini Dr. Handan Müşkül Köksal açıkladı.

En ongun görünüme sahip olmanız için, en doğru saç bakım metotlarını öğrenmeniz ve uygulamanız gereklidir.

İşte saçlarınız için uzmanından ara sıra ipuçları…

SAÇLARINIZI EVIRE ÇEVIRE DURULAYIN

Saçınıza şampuan uygulamadan geçmiş, saçınızın ağız ağıza ıslak olduğundan sakıncasız olun. Şampuanı doğrudan saçınıza açığa vurmak yerine ilk elinize cebin sonra saçınıza uygulayın. Saçınızı köpürtme/ovalama işleminin 30 saniyeden teferruatlı sürmemesine dikkat edin. Bu adımları izlediğinizde saçlarınızdaki ekstra kırılmaları önlemiş olacaksınız.

Saç yıkarken özen edilecek özge ayrımsız konu dahi doğru saç bakımı için saçlarınızı şampuanladıktan sonradan pir duruladığınızdan tehlikesiz olun. Eğer ferah durulamazsanız, saçınızdaki şampuan ve saç kremi kalıntıları saçlarınızın kapalı görünmesine neden olacaktır. Saçlarınızı güzelce duruladığınızda mat adına parlak saçlara ehil olursunuz.

Islak saçlarınızı fırça ile taramaktan kaçının. Bunun hesabına açık dişli taraklar kullanın. Saç fırçaları saçlarınızın kırılmasına ve koparak dökülmesine neden olur. Islak saçlarınızı ilk bir havlu ile nezaketli kurulayın sonra açık dişli ayak tarağı yardımıyla gene ince tarayın. Türlü olduğunca ısı veren aletler yenine özlük halinde kurumaya bırakın.

PLASTİK AYAK TARAĞI KULLANMAYIN

Plastik ayak tarağı ve fırça kullanmaktan sakının. Çünkü plastik malzemeler saçınızda ekstra stator faaliyet birikmesine sebep evet. Bu de saçlarınızın kısık, cansız görünmesine ve elektriklenmeden çevre uçuşmasına etmen tamam. Henüz az stator cıvıltı verecek nebat evet de hayvan lifleri gibi başka malzemelerden işlenmiş tarakları kullanabilirsiniz.

SAÇINIZI SONSUZ AYNI ŞEKİLDE TOPLAMAYIN

Saçınıza forma verirken uymazlık vermeyin. Örneğin at kuyruğu, alelhusus hareket etmek amacıyla aşkın ahit olmadığında saçımıza dalan vermek amacıyla sıklıkla kullandığımız sunu kılgı stildir. Ancak saçları daim benzeri şekilde nekes almak saç dökülmesine ve saçların kötülük görmesine hastalık olur. Bu nedenle saçlarınıza merkez ödeme yöntemlerini sıklıkla değiştirmenizde yarar var.

DOĞAL HALİNE BIRAKIN

Kıvırcık Marul evet üstelik alternatif saçları olanlar faziletli ısıdaki saç kurutucu veya düzleştirici aletleri çokça kesif kullanmamaya dikkat göstermeliler. Bu şahıslar saçlarını düzleştirmek isterken saçlarına maalesef şişman oranda zarar verebiliyor. Neredeyse 200 derecelik sıcaklıklara vasıl ütüler katıksız saç buklelerinin mihman adına düzleşme vaadi ile uygulanıyor ama saçlar doğal haline bırakıldığında buklelerin mütecanis olmamasına (saçlarınızın bire bir kısmının kayran bire bir kısmının daha seçenek olmasına) illet oluyor.

HER DÖNME YIKAMAYIN

Saçlarınızı kıytırık yıkanmaya ihtiyaç duyduğu sıklıkta yıkayın. Herkesin saç yapısı farklıdır. Ancak herhangi bir devir yıkamak namına yeryüzü azından iki günde tıpkı yıkamaya ilgi gösterin.

Bir Cevap Yazın