Saç ekiminde tuzaklara dikkat!..

Kullanılmamış Asır’bile düzlük alan habere bakarak üretilen teknolojiler ve ilaçlar ile şu anda elle yegâne yegâne yapılan teşrinievvel büyüklüğünde saf görünüm sağlayıcı ve dokuya henüz az kötülük verilen muvaffakiyetli sonuçlar elde edilemediğini kaydeden Gülgör, “Saç ekimi üzere halk ile dokunan halı ile fabrikada üretilen halı örneğini verebiliriz. Umum ile dokunan halılar müzakere eseri gibi olmakta, fabrikada üretilen halılar ise protez aynı görüntüde kalmaktadır. Bu nedenle şu anda yetersiz motosiklet uçları yardımı ile doktor vasıtasıyla, sayrılarevi ortamında geçerli FUE yöntemi, saç ekiminde günümüzde güvenilirliği müdellel tıpkısı formül adına karşımıza çıkmaktadır” dedi.

ÇÖZÜM FUE YÖNTEMİ

Saçla ilişik mezoterapi üzere birçok uygulamanın kâin olduğunu tamlayan Mısır Yasemini Gülgör, “Ahali ortada üstelik saçın elan yaşayan görünmesi, dökülmemesi evet de baştan kazanılması üzere sayısız aplikasyon var. Geçerli yöntemlerin hiçbiri tamamen hal olmamıştır. Dünyada lisans almış yegâne deva çokça bağan oranlarda sonuçlar verirken, FUE yöntemi saç problemini tek seansta otama ederek efdal oranda sevinme sağlamaktadır. Ihtimal gelecekte bu cihazlar ve ürünler elan birlikte gelişecekler. Onların gelişmesiyle gelişigüzel FUE yöntemi birlikte sürat kazanacaktır. Başka merhem ve teknolojilerin çabukluk kazandırma dışında etkisi yoktur. FUE yönteminde saç transferini sağlayan sevimli derinliği, sıklığı ve açıyı vererek natürel görünüm sağlamaktadır. Mevcut ayrıksı teknolojilerin böyle bir fonksiyonu yoktur. Bize başvuran kişiler da ayrıksı teknolojilerin hızından kıvançlı olduklarını ancak saçlarının eskisi büyüklüğünde tabii olmadığını beyan etmişlerdir” dedi.

Hastane ortamı ve doktor kontrolü

Kişilerin saç problemlerini aştıklarında kendilerini henüz bahtiyar hissettiklerini, elan faal, daha hayır ve daha üretken olduklarını söyleyen Gülgör, “Eş sağlığıyla ilgilendiren yapılacak temas engelleme uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Bu yüzden tığ hastalara yaşadıkları sorun hangi olursa olsun sayrılarevi süresince ve doktor kontrolünde tedavi olmalarını öneriyoruz. Hastane ortamı dışında yapılan tedaviler kişilerde hırçın sonuçlar doğurabilmektedir. Lüzumlu saç ekimi, lüzum PRP tedavisi sayrılarevi zarfında ve doktor kontrolünde yapılmalıdır. Böylelikle nadir üstelik olsa oluşabilecek komplikasyonlara hekim tarafından engelleme edilebilir” dedi. 

Bir Cevap Yazın