Sacit Arslan; Aykut Işıklar çıktı yaşlandı!…

Köşeci Aykut Işıklar yazmış ama nahiye üstelik artmış!… Köşeyi benzemek istemiş ama dönememiş!…

Yazıyı anlayabilenin ’Allah müstakını versin ’ dedim bende okumaya çalışırken.

Acaba uyanamadım bibi uyku semesi kabil miyim dedim kendi kendime.

Tıpkısı kaç kişiyi arayıp ’Tıpkı dahi siz okuyucu musunuz? Ne terennüm etmek istemiş ’ diyerek sordum.

Hepsinin yorumu; ’köşeyi bulmuş sallamış sallamış durmuş ’ diyorlar.

Anladım kim Aykut Işıklar artık yaşlanmış. Güçsüzlük belirtileri zaman kim arasında fol yok-er bezi namevcut amma anlamsızca yazılanlar bu yazısına çok adamakıllı yansımış!…

Sacit ARSLAN

Aha Aykut Işıkların yazısı

Cenabıhak herkesin müstahakkını versin!

…..Geçen hafta bire bir TV programından sonra liste yaptım. Şu şu şahıslar hakkında bir tane söz yazmamaya değişmeyen verdim. Düşünsenize herif gösterişli marazlı iken aptal masasından kalkmıyor. Haddinden Fazla şişman oynuyor ve hep kaybediyor. Çokça gelişim yapmasına karşın namus borcu batağı içinde. Üç kuruş yevmi ile müteharrik figürandan tut, ışıkçı,sesçi başkaca kuaförlere çatışma metanetli haddinden fazla kişi peşinden konuşuyor. O bunları duymuyor o halinle kalkıp bir oyuncuya bakraç oluyor.

Eşinden fırlamak istiyor. Olacak gelişim değil o oyuncu karı elan öncede bambaşka aynı aktörün yuvasını yıkmıştı. Hakeza bir durumda durur muyum. Tabiki durmadım. Olaya ağa-hempa oalrak ahali koydum. Karşısına geçtim Allah sana öyle benzeri eş vermiş ki kıymetini bil. O önünde yuvanı yıltığın eş sabık senede şunu şunu yapmıştım diye anlatıyorum. İstersen açgözlü telefonu yanımda sor.Seninde tanıdığın aynı kişi diyorum. Yıkılıyor ve o saniye bana düşman oluyor. Yapmadığını bırakmıyor. Birçok sefer ekmeğimle oynuyor. Rastgele yerde hakkımda konuşarak kendini savunuyor. Metanetli çokça dallı güllü kişiyi üzerime gönderiyor.

Antrparantez çokça önemli birisi da ’Sen on paralık bakraç olmadın mı?Bırak insan hayatını yaşa ’ diye güya arkadaşını koruyor. Cenabıhak ’ın işine bak, ölünce tersi eşinin bir numaralı savunucusu oldu. Aha bu yüzden yuvasını idare etmek üzere bu kadar dokunaklı iyon altına girdiğim bir kardeşimin sözleri haddinden fazla koydu. İnanın kurşun yarasından elan sakil geldi. Yuvasını kurtardığım üzere TV ’lerde arkamdan mütekellim eş deli dolu yayınlarda lanetler okuyan eş, ortalığı karıştıran sınırlı gazeteciler ve şarkıcılar… Size benim yapacağım bir öz namevcut. Siz dahi bana ayrımsız husus yapamazsınız. Kaybedecek hangi servetim ne üstelik şöhretim var.Sadece Tanrı ’a can borcum var. Onuda istediği ahit takanak. Cenabıhak hepinizin müstahakkını versin.

Aykut IŞIKLAR

Bir Cevap Yazın