Sacit Arslan yazdı: ‘TV Eleştirmeni değil, o bire bir dahi(!)’

Âdemiyet istediğin zaman hemde kendin için değil hep insanlar için neredeyse kabahat olan şu günlerde medyanın farklı davranması şaşırtıcı olurdu.
Ama bu şartlarda üstelik insaf sınırlarını zorlayan ekran olaylarına tanık oluyoruz.

Futbolda kaçınan çokça şeye tanık olduk, ama tıpkısı hakemin hem hakemlik yapıp hem futbol oynadığına daha tanık olmadık.

Yani şu yazacaklarım futbolda üstelik olmadı.

Televizyonlarda olan şu; ayrımsız adamın hem köşe yazıyor, hem TV eleştirmeni, hem kendisi ya bir programın jürisi yahut bire bir şekilde parçası olması imdi sabırları zorluyor.

Çalıştıran  bir adama  bire bir haddinden fazla gelişim yaptırarak sürümden kazandırıyor kendiside maliyet düşürüyor  benzer, amma hele ekranlarda artık bu berduş işlerin adamları tamamen inandırıcılıklarını yitirmiş ve ahali attıkları temas alanı ucuzlatmış durumdalar.

Zat grubundaki programları eleştiremezken diğerlerini zalimane eleştirmesi ve hepsini izliyormuşcasına tenkidler yağdırması ise bırakın mesleksel ahlaka uygun olmasını, doyurucu, etken da değil.

Bu faik zekalı(!) ayrımsız röportajında epey programı tıpkı anda evine yerleştirdiği beş altı monitör ekranından bire bir anda izlediğini kanıt etmişti, haydi ekranları yerleştirdin salona manyak gibi, evet üstelik anca ensesi kalın ki iş odasında 6 görüntülük var, her birinin bile çok görüntülük küşat özelliği varsayalım ve tvlerini 4’le çarpalım düşünün 24 programı bir anda izleyebiliyor, kardeşim bu hangi beyindir?

24 programı tıpkısı anda algılyor ve eleştiriyor, tallahi adamı Tubitak ’a konumlamak lazım bırakın Türk Medya tarihine geçmeyi adamlık tarihine geçiyor demektir, adam böyle bakıncada üzülüyor adamın haline madem böyle ayrımsız beynin var yazık değil mi sana kardeşim kendini kıçıkırık işlerle batkı ediyorsun.

Bildirişim, gazetecilik üstüne nutuklar atan, yazılar yazan özellikle bildirişim fakültesi kökenlilerin bu davranışları aldıkları diplomalarla ilişik insanın aklına Temiz Vakur ’nın angın sözlerini getiriyor.

Bed-asla soyluluk mi verir hiç resmî giysi Zerduz palan ursan eşşek tekrar eşşektir.

Bildirişim fakültesi mezunu olmakla mebzul iletişimci kalkışmak arasındaki fark insanla altın semer takmış eşşek arasındaki ayırt olsa gerek.

Geçenlerde Beyaz Zehir ’ın programını izliyordum, aklıma geldi bilcümle bunlar, Hay Allah münasebet kim acaba?

Köle böyle oldum, olmadık anlarda aklıma olmadık işlemler geliyor, halbuki işin kolayı var otur önüne konanı eşşek gibi izle, olmuyor işte genlerim tutmuyor.

Sacit ARSLAN

Bir Cevap Yazın