Sacit Arslan yazdı: ‘Zarrab çiftinin ‘erken’ tatili’

İki gündür internet siteleri ve gazetelerde Ebru Modern ve Reza Zarrab‘ın Bodrum sularına yatlarıyla açılarak dinlence keyfi yaptıkları haberlerini okuyoruz.

Bu dinlence keyfi haberlerinin bildirme alıcı satırları ise Bodrum’a mıntıka ile günlük tuğra revan İstanbul Maharet Üniversitesi öğrencilerinin tıpkı koyda karşılaştıkları Reza Zarrab‘ın yatını görünce ‘Bu yatı ne parayla aldın?’ ve ‘Hırsız var’ diye bağırmaları ve akabinde Bodrum Belediye meydanında gezerken yanlarına otomobille mevrut eşhas yoluyla dövülmesi.  

İki gence saldıran bu kişilerin Reza Zarrab‘ın kaptanı, şoförü ve koruması olduğunu öne sürüldü ardından polise tabir veren Reza Zarrab gençlerden şikayetçi olmadığını ve gençlerin daima ‘Hırsız var’ diyerek bağırmalarının gücüne gittiğini söyledi.

Ben bu tatilin, bu eş arasına karışmanın haddinden fazla erken olduğunu düşünüyorum. Bu yat ile keşki Yunan Adaları’na açılsalardı de Bodrum’a gitmeselerdi.

Zira, Reza Zarrab hakkındaki iddiaları henüz aklayabilmiş değil

İnsanlar tıpkısı birçok kamer önce karşı okkalı iddialar nedeniyle hapse girmiş olan Reza Zarrab‘ı konuşuyorken yanlarına Emel Müftüoğlu‘nu de alıp Bodrum’a gidiyor ve gazetelerde ‘şen kahkahaları ortamı inletti‘ benzerinden haberleri saha alıyor.

Görüngü daha çokça gailesiz, insanların reaksiyonları gayet alışılagelen…

Bu reaksiyon Bodrum’bile bir koyda olmasa bile, apayrı ayrımsız yerde Ebru Çağcıl’in üstelik başına gelebilirdi.

Özellikle benzeri de etil alkol almış insanlara karşılaşırlarsa haddinden fazla elan bunaltıcı, haddinden fazla daha beter tepkiler alabilirler!

Bodrum’a revan iki zinde, gazetelerde okudukları, haberlerde duydukları iddialar doğrultusunda kendisini görünce ‘Hırsız var’ diye aksülamel göstermiş. Reza Bey de buna haddinden fazla gücenmiş. 

Bunda gücenecek ne var anlayamadım?

Masumluğunu kanıtlamış olsa, ‘Benim alnım yanlışsız, kimseye verecek hesabım yok’ üzere tıpkısı tavırla gücenebilir amma şu anda zarfında bulunduğu ebat gücenmesini gerektirmiyor.

Hem nedir o gençleri dövdürtmek? Ağızları burunları zaman içre noksan. Vebal değil mi?..

Sizi hapishaneye gönderen aşina iddiaların eğrisi filhakika ahit içinde elbet bölüm yüzüne çıkma.

İnşallah neticesinde kendinize ‘Hem kabahatli hem güçlü’ dedirtmezsiniz.

Ve inşallah bir iki cümleden alınan, gücenen kalbiniz az buçuk merhametle dolar dahi benzeri elan ana-ata evlatlarını öldüresiye dövdürtmezsiniz.

Sacit ASLAN

Bir Cevap Yazın