Sacit Aslan: ‘Balçiçek esasen hangi evire çevire benzeri isim’

Balçiçek esasen hangi adamakıllı aynı âdem evladı..

Çünkü doğanın, insanı hayretler içerisinde bırakan “CIBILDAK” denen canlısı mütenevvi çiçeklerden topladığı polenlerle âdem aklını zecrî tıpkısı çalışmayla var ettiği akıbet adım yarayışlı olan aynı rızık maddesinin adı “BAL”…

Aha, doğanın bu güzelliği, tıpkı hanıma “Balçiçek” diyerek kişi namına konması ne büyüklüğünde adamakıllı benzeri seçme…

Ancak bu derece iyicene bir ismin sahibi, eş durumlar karşısında hastalık bir şekilde adil benzeri kibir sergilemez?.. Yaşanan durumlar karşısında bozukluk çifte standart uygular?… Sebep adamına göre pazar kıymetiharbiye?.. Bozukluk nabza bakarak şerbet verir?.. Takip Etmek gibi değil!..

İbrahim Tatlıses, sahnede alelade aynı kız çocuğuna söylediği sözden belde köşende “mal” başlığı adı altında akıbet rütbe kilolu bir yazıyı kaleme aldın ve köle o yazını değiştirmeden alıp sitemde yayınladım.

Hemen senin yazını değil, medyada o konuyla ilgili sâdır hep haberleri (İ.Tatlıses ’mağara lehinde yahut alehinde olan) haberlerin nerdeyse tamamını yayınladım..

Tükenik, İbrahim Tatlıses ayrımsız sorumluluk yaptı ve fazlasıyla dahi faturasını ödemesine karşın, bu konuda namına hala adisyon soruluyor!..

Serencam aşama görmüş geçirmiş ve mesleki bilgisi olduğu bildiğim tıpkısı gazeteci olan sende, bence iri yazık yaptın amma meslektaşlarından kimse sana “A” bile diyemiyor!..

Çalışkan yayınlanan programında, ağzından “BAL” damlatarak, bu memleketin Adana-Yumurtalık hakimi merhum Zevk Bahtiyar ’nun “KATİLİ” olmuş birini nerdeyse “MEŞRU MÜDAFA” durumuna saplamak, körpe açıklamak, sözde yanlışlıkla yaşadığı ayrımsız olaymış  kabil anlatarak büyüklenme sergilerken tıpkı amuda kalkmadığın kaldı!…

Balçiçek hn..

T.C Devletinin “HAKİMİNE” (sebebi hangi olursa olsun), zırh sıkan birinin hangi gibi meşru mazereti olanaklı?..

Böyle benzeri davranışı sergileyen birini ki, ne akla hizmet, ağzı kulaklarında tıpkı gurur sergiliyerek elbette hafifletebilir?… Özellikle alelhusus senin kabil aynı gazeteci!

Hunharcasına meful bire bir cinayetin failini bu büyüklüğünde müdafa şayan tavrından daha bir hafta geçmeden ve Nebahat Çehre ’nin yıllar geçmiş yaşadığını iddia ettiği aynı fenomen (hangi kadar doğrudur?),  amma evvel tün “ÖNCESIZLIK” dizisinde sahnelendi!..

“Insan, gazinodan içeri girip, bire bir kadeh rakıyı fondip yapıptıktan sonraları abes kadehi Assolisttin başına koyup kötü ediyor!..”

VAYYY ANAM VAYYY!..

Niçin anam sen “GİYOM TELL” misin?

Ben 35 sene bu işin içindeyim, tıpkısı çok görüngü gördüm ve yaşadım ama böylesi tıpkı kepazeliğe hangi gördüm, hangi yaşadım, nede duydum!..

Nebahat Didar bu olayı nerde yaşamış onuda bilmiyorum!.. Kent efsanesi aynı görüngü!.. YERSEN!..

İ.Tatlıses ’mağara, sahnede söylediği kortej, “kadına güç oluyor ama kadının kafasına kadehi koyup çığlık fail “kurum menent” olan kişilerin adı artist!…

Bu zahir bir mantık yapısıdır?..

Biri söylenmemesi müstelzim benzeri sözü söylüyor nerdeyse “IDAM CEZASI” edilecek duruma getiriliyor!..

Ayrımsız başkası sevdiğini tez ettiği kadının kafasına silahı doğrultuyor ama kimsede ses-ses bulunmayan!..

Bakalım bu tayf, ferda kimlerin canını yakıt?.. Kimlerin hayatına para olacak?..

Balçiçek hn, unutma kim bu memlekette pavyonlarda ve bir yerlerde müteharrik bire bir haddinden fazla avrat var ve nerdeyse tamamının hayatında gayrimeşru beraberlikler yaşanmakta…

Erte, sair gün bu adamlardan biri kafayı çekip, yaşadığı kadının başına cam koyup keder etmeye kalkar ve neticesi facia ile bittiğinde beklenmedik!..

Sen sen ol, “kadına hüküm” adına kabul ettiğin konuların kahramanları arasında ayırım yapma…

Bu memleket “dingonun ahırı” değil, kimesne kimsenin “kalemini” kıramaz…

Ancak, adamına göre “adaletsizce” yapılan gazetecilik insanların kalbini kırar, itimat müessesesini batkı ettirir…

Bilgine.

Sacit Aslan

Bir Cevap Yazın