Sacit Aslan: ‘İki Ayşe’nin benzerliği’

Hepimiz insanız…

Kızgınlıklarımız, sevinçlerimiz, olaylara karşı reaksiyonlarımız elhasıl ’duygularımız ’ var..

Kimimiz duygularımızı ve düşüncelerimizi bildirme gani şekilde ’kaleme dökerek ’..

Kimimiz dahi ’konuşarak ’ aktarırız..

Farz-ı misil ego..

Katıldığım programlarda müteaddit defalar dile getirdiğim için; yükleme hatası yapmadan tıpkısı tezkere da yazamam..

Ego önsezi ve düşüncelerimi arz gür şekilde  ’konuşarak ’ aktarabilenlerdenim…

Ve konuşmanın patırtılı tonundan, kelimelerin telaffuzundan, konunun içeriğine büyüklüğünde benzeri ’danışma ’ olduğuna inananlardanım..

Bana göre iletişim araçları dünyasının adından söz ettiren iki adaş kalemi Ayşe Özyılmazel ve Ayşe Arman ’ın kuma noktaları kalp ve düşüncelerini sunma ongun şekilde ’yazarak ’ anlatabilmeleri..

Ayşe Özyılmazel ’i sunuculuğunu üstlendiği “Ayşe ile Alişan” programında Ayşe Arman ’ı ise ayrımsız tarihlerde hakem heyeti üyeliği yaptığı “Buzda Raks” programında hayretler içerisinde izleyenlerdenim..

Geçtiğimiz günlerde Ceylan Yağtu ’nun babası Neşet Yağtu ile ilişik aliyyülâlâ bire bir abece kaleme alan Ayşe Özyılmazel ile televizyonda magazin yorumları yaparken izlediğim Ayşe Özyılmazel ’mağara tıpkı güç olup olmadığı üstüne duraksama içerisinde kalıyorum..

Sen Neşet Yağtu ile ilgilendiren kocaman tespitlerle mahmul tıpkı alfabe yazacaksın daha sonraları programda bire bir konu karşı yorum yapılırken programa davet ettiğin Özgür Aras ’tan arkalama isteyeceksin..

Böyle aynı yardım istemeye ne lüzüm var anlamıyorum? Sen aklındakileri kalemine yeryüzü adamakıllı şekliyle doğrusu dökmüşsün..

Aynı şekilde hiç aynı yere konuşmayan adlı isimleri şekerli kalemiyle bülbül kabilinden konuşturan, haddinden fazla güzel röportajlara imza atan Ayşe Arman ile televizyonda buz üzerinde raks yapan yarışmacıların performanslarını değerlendirirken konuştuğunda Ingilizce parçalamaya çalışıp karizmasını çizdiren jüri üyesi Ayşe Arman ’ın da tıpkı birey olup olmadığına da güvenli olamıyorum..

Ayşe Arman mufassal süredir ekranda bir programda görev almıyor.. Haddinden Fazla birlikte isabetli tıpkı karar verdi bence..

Ayşe Özyılmazel ise ekranda ne kadar muvaffak tamam güvenli değilim..

Ayşe ’nin Alişan ile programa başlayacağını duyduğumda çokça heyecanlanmıştım. Başkaca herkese “Bekleyin ve görün..” diyordum ama maatteessüf ego da o ümidimi kaybettim..

O üstelik Ayşe Arman gibi televizyon işlerinden elini eteğini çekip ’konuşmayıp ’ hemen ’yazsa ’ yerinde aynı karar vermiş olur diyerek düşünüyorum..

Sacit ASLAN

Bir Cevap Yazın