Sacit Aslan Sonuç Muhabir’in yazısını yorumladı

Küfür etmek ara sıra mubahtır

Bizim “son muhabir” Rabıta Akalın ile ilgi yazmış.. Fakat yazısının altında imzası olmadığı üzere muhatabın yanıt verme imkanı yok dolayısyla isana, Bağlam Akalın adına karşılık atfetmek bana düştü..

Rabıt Akalın, babamın kızı değil. Amma çizdiği misil ve yükselişi, özlük gayreti ve mücahede hırsı kardeşim. Kız rastgele yaptığı şarkısını insanların diline doluyor. Görüntü şovu ile imzasını atıyor…

Yaptığı albümler satıyor, yurtiçi, yurtdışı program yaptığı bütün şeb kulüpleri büyük hareket yapıyor ve haliyle hem öz kazanıyor, hem çalıştığı mekanlar..

Ama kızı aynı yerden yere duyulmak üzere mazeret arıyorsunuz, inanamıyorum!..

Önüne mevrut, inanın pirim fora etmek üzere, elbette rabıta ’e iki koşa edip, iki çift sövme valör yaptıklarını yüzüne vururum hesapları ile ortalıklarda dolaşır oldu.

Biraz eksiklik oluyor iman.

Kızın başarılarını çekemiyorsunuz…

Evet motamot öyle, çekemiyorsunuz…

Aylar ilk Twitter ’da hangi demiş, “ağzını topla sı.mayayım gagana”

Münasebet demiş bu küfrü?.. Durduk yerde mi etmiş?..

Adamlar çıkıp, kıza ağza alınmayacak laflar söyleyecek ve bu kız sessiz kalacak.

Âdem bu büyüklüğünde degaje olmaz kardeşim.

Bazıları diyor kim; sanatçı sövme etmez.

Namevcut evet, etmez mi?

Bağ Akalına kat sayı gösterdiklerin nerdeyse Bağlam ’in annanesi yaşında amma “bayramlık ağızlarını” açtıkları zamana balya gelmemişsin mahsus!..

Saydığın bu sanatçılara; Ajda Pekkan ’a, Eren Ersoy ’a, Aziz Otlakçı ’ya, Bülent Ersoy ’a kimi diyeyim elan? Kime sövme ederseniz edin bakın bakalım kuşkusuz karşılık verecekler.

Bazılarının hususi hayatlarında ağızlarından küfrü eksik etmediğini ego haddinden fazla bol bilirim. O yer muhteşem starların ağzından düşmeyen lafları tıpkı duy da, ilgi ’i o ahit eleştir.

Kadına küfür edecekler, kadın susacak. Bu sanatkâr de olsun veya olmasın kimse değer vermeden duramaz refik.

Bazen erkân sunucuların, ürün dışında o misafir yerine aldıkları seyircilere yaptıklarını göremiyorsunuz. Eğer görseniz, o haddinden fazla sevdiğiniz, incelikten kırılan bazılarının neleri ağzından çıkan lafları, küfürleri duysanız.

Ilişki Akalın bunların beraberinde zemzem ’le yıkanmış kalır.

Sazlarına kalay edenlerimi sayayım, ağzından düşmeyen, o belden bayağı küfürleri mi diyeyim, neyi diyeyim.

Oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin. Gerçekleri de görün ve edebiyat. Amma midenizden konuşuyorsanız ona tıpkısı sözüm yok.

“Sonuç Muhabir” eş, bazı gerçekleri yeryüzü bir iki benim kadar bilmene rağmen, birilerinin yaptığı kabil “pınar başında buz yalağı ağzında durmak” sana yakışmaz…

Sacit Arslan

Bir Cevap Yazın