Sacit Aslan yazdı… Şanlı Eyüboğlu’nun yalanlarına tek bir tane cevap

Ego diyorum elma, sen diyorsun alma!..

Yüksek mevla, Milliyet ’in Cadde ekindeki köşesini gene çıkarları üzere kullanmış!..

Cumartesi günü Ulusallık ’mağara monitör ilavesindeki yazısını eleştirdiğim Yüksek Eyüboğlu ’ndan, zaman Ana Yol ekindeki köşesinde parçalanmamış de beklediğim üslupta ve kalitede bir karşılık geldi.

Ancak Uca nazik yazısında benim eleştirdiğim şeyleri köşeye sıkıştığı üzere yazmaktan hele kaçınmış, konuyu çarpıtmaya çalışmış.
 
Sav değil, ben namına hatırlatırım…

Bak Mualla nazik, benim cumartesi günkü yazımın ilk satırlarında de belirtiğim gibi senin televizyon programlarıyla ilgilendiren yaptığın eleştirilere tek ama hiç sözüm yok. Monitör ve magazin dünyası konusunda töre bilimi kavait çerçevesi zarfında istediğin eleştiriyi ika hakkına sonuna büyüklüğünde sahipsin…
 
Benim eleştirdiğim başlık, aynı TV yöneticisinin itibarını örselemek için yazdığın yenilir yutulur olmayan satırlar…

Ki, bu TV yöneticisi 4 yıl evvel eşini işten çıkaran ve sana birlikte bu sürede kapısını hiç açmamış biriyse şayet…
 
Aha o antlaşma yazdığın karalayıcı satırlarla amaçladığın şeyi anlamamak üzere salak başlamak gerekiyor.

Ne yazmıştın sen,

TV8 ’mağara başındaki Abiş Hopikoğlu MNG Holding ’in patronunun eniştesi, bu yüzden televizyonculuk üstüne mikro ve kanallar arasındaki centilmenlik anlaşmasına uymasını ondan aramak bile makul değil. Abiş Hopikoğlu görevden alındığı zaman televizyonculuk macerası bile bitecek biri…
 
Evet o ahit cevap ver?

Hangi nazik ana ortaklık şirketi ocak fertlerini ve eniştelerini becerikli yapmıyor birlikte sen hakeza tıpkı sözle millî bire bir kanalın yöneticisine belden kötü vuruyorsun?

Antrparantez Yüksek Koca madem sen “enişte” konusunda bu kadar hassassın, bozukluk ilk eski patronun Kültürlü Doğan ’dan başlayıp peşi sıra bile şu anki patronun Erdoğan Demirören ’e kadar uzanmıyorsun?
 
Ne onların kızlarının eşlerine verdikleri görevleri sorgulamıyor ve damatlarının yeterlilikleri konusunda fikrini ortaya koymuyorsun?

Yoksa süreduran kalırım diyerek korkuyor musun?

Sana açık senet, enişte konusundaki duyarlılığını kişi çalıştığın şirketlerin sahiplerine karşı üstelik gösterebilirsen, aha o zaman uğrunda secde etmeyen Sacit Aslan namerttir.
 
Ayrıca Abiş Hopikoğlu görevden alınırsa televizyonculuk macerası biter demişsin ya sana tavsiye mektubu seni ele verecek beklentilerini böyle ulu orta ağzından kaçırma, basık olursun…

Gelelim “ispat etsin” dediğin izlence yaptırmama olayına..
 
Senin takatli çok kanalla izlence fora etmek üzere görüştüğün ya bile aralarında Kanaltürk ve TV8 ’mağara birlikte olduğu birçok yazı yöneticisine da etkili dostlarınla haber gönderdiğini tümce biliyor. (Abiş beye doğrudan tıpkısı teklifi yapman için lüzumlu ortamı benzeri tür sağlayamadığın üzere demincek işkembeden atarak sözüm ona kendini aklamaya çalışıyorsun.)
 
Neyse parana servet esermek için birçok kanalda iş yaptın, son kendisine birlikte TVEM ’üstelik yakında yayından kaldırılan bir programı sunuyordun.

Antrparantez ince süredir devletin kanalı TRT 1 ’e danışmanlık yaptığın, oradan oldukça çok bire bir ücret aldığın de biliniyor.
 
TV8 ile ilişik dahi arada iyicene yazılar yazdığını söylüyorsun. “4 sene bilahare mı eleştiriye başladım” diyorsun?

Ulvi görgülü biraz koz ye da, hafızan güçlensin. Unutuyorsun kim, bu senin TV8 yönetimiyle ilişkin yazdığın geçmiş belden hor alfabe değil. İnternette bulunan olan yazı arşivini karıştırıp hepsini bir tane yegâne ortaya çıkarabilirim. O ahit hangi diyeceksin zül ediyorum.
 
Arada yazdığın iyicene yazılar dahi (Kim esasen işini yaptın) TV8 yönetimiyle aradaki buzları yok etmek içindi. Bunu de seni tanıyanlar söylüyor.

Tıpkı TRT ile kurduğun ilişki kabil… Geçmiş köşenden alın tarafı rencide cilt, sonradan onlar seninle bacanak olmaya çalışsın. Bilahare gidip o kanalda hisse senedi yap. Sonraları da orayı övmeye başla…
 
Ama canan Mualla mevla, o köşeler babanın yeri değil.

Zaman de senden ünlülerle çektirdiğin fotoğraflarını koyduğun blogundan evet üstelik twitter ’dan cevap bekliyordum ama beklediğim olmadı. Esasen Ulusallık ’mağara Ana Yol ’deki köşeni bu işe ayırmışsın,
 
Elbette alışmışsın Ulusallık ’in sana verdiği köşeyi babanın malı gibi kullanmaya bana ve Abiş beye cevabını yeniden buradan veriyorsun.

Geçenlerde Habertürk ’deri aynı sunucu kızcağıza köşenden taşlama etmiştin, normaldir.
 
Antrparantez TV8 ’üstelik izlence yaptığım için Abiş beyi savunduğumu öne sürmüşsün. Bunu düşünmen üstelik o kadar normal kim. Niye mi?

Eee sen de yıllardır eşin hangi dizinin, filmin evet da firmanın reklamını yapsa (ki hala TRT ’bile müşavirlik yapıyor) onu köşende degaje açık yazıyorsun evet, beni dahi kendin kabil sanıyorsun.
 
Can, karşısındakini öz kadar bilirmiş…

Ama beni kendinle teşviş. Ben bana maaş verilen Ulusallık gazetesi kabil hatırlı bire bir kurumu babamın çiftliği gibi çıkarlarıma maşa etmiyorum. Düşüncelerimi sahibi olduğum özlük sitemden yazıyorum.
 
Bak şeker hastalığı kardeşim, senin yaşadığın şoku gayet ferah anlıyorum.

Sandın ki, yazdığın satırlarla amaçladığın şeyler anlaşılmayacak, sandın ki çıkarların üzere insanlara laf geçireceksin yanına kar kalacak.

Antrparantez bu yazıyı niçin yazdım biliyor musun Yüce Görgülü, sevmediğin insanları sezdirmeden itibarsızlaştırmaya fiilen, matbuat eliyle cürüm işleyerek eline tıpkı özdek geçmeyeceğini, senin o köşeleri çıkarın amacıyla kullanmaya hakkın olmadığını sana açıklamak istedim.
 
Intikam ahzetmek için meni parmağınla karşındakileri gösterebilirsin amma kalan 3 parmağına bak.

Mütezayit parmakların sana dönük seni bel ediyor, bunu sakın nisyan…

Sacit ASLAN

 

Bir Cevap Yazın