Sacit Aslan Zuhal Topal’a soruyor!..

Fox Tv’üstelik yayınlanan, dünyaevi programında neler oluyor bitiyor fark etmek üzere açıklama bekliyoruz.

Zuhal Topal‘ın, kendi Facebook sayfasında gizem mahmul bir açıklamayı koymasıyla kaldırılması aynı oldu, burada tekrar etmek istemediğim akıbet münasebetsiz olaylardan bilahare.

Zuhal Topal’ın Sahte Nikah Memuru’ şeklindeki haberlere tepkisi var, nikah memuru kılığına sokulan nikah memuru değil birlikte şöför ise, ve şahsen kendisi bunu söylüyorsa o antlaşma nikah memuru yapmacıklı olmuyor mu? Nikah memurunun sahte çıktığı nikahın soy olacak zifos doğrusu namevcut, ancak haberde ‘cali nikah memuru nikah kıydı’ diye niteleyerek ayrımsız eksiksiz olmadığı halde illet ‘yapmacıklı nikah memuru, nikah kıydı’ diyerek yazdı bilmiyoruz!..

Bu programla ilgili oylumlu ilim hakikat olup olmadıkları hususudur. Eğer yayının başında “Burda yaşanan olaylar ve kişiler, gerçektir” diye niteleyerek alfabe geçiyorsan, çıkmak zorundadır. Inatçı halkı yutturmak peki ki; bu yoğun bir suçtur, reklamlarda da kandırmacanın cürüm olduğu kabil.

MAĞDUR ELOĞLU ADAYINDAN ALIŞILMADIK EDEN AÇIKLAMALAR (FEN LİNKİ)

Yok ego burada kurmaca yapıyorum dersen Mahsuscuktan Dünyaevi Programı peki ve ahali isteyerek izler.

Ama aynı programı gerçekmiş kabilinden sunup, iddialara bakarak kurgular yapıp bilahare rakiplerimi yendim kızdılar demenin mantığı namevcut.

Şayet rakip olunacaksa rekabetin ve kamu yayıncılığının kurallarına uymaktan beğenilen, aksi takdirde rekabetten söz etmek habire kolundan iri çıkaran kumarbazın hilesine döner sermaye.

Baziçe kurallarına bakarak makul oynanınca rakiplik oluşur.

Oyunu kurallarına göre oynayanın ismini rakibim diyerek ortaya koyup gerçeği kurgulanmış ile yarıştırmaya ayrılmak akilane değil, akıllıcasına on paralık değil.

Zuhal Topal yapımcısının kurbanı mıdır, bu işin ekranda gördüğümüzün ötesinde neresindedir bilemem, ama ortada çok yavaş benzeri geçersizlik, rakiplik hatası (unfair trade practice) ve hangi eyvah kim yazılanlar doğruysa kandırmaca var. 

Dolayısıyla, Zuhal Topal hanımdan tehlikeli bir izah bekliyoruz.

Sacit ARSLAN

Bir Cevap Yazın