Sacit Aslan’dan Feridun Düzağaç’a belirtik davet..

Feridun Düzağaç bildiğiniz kabilinden geçtiğimiz hafta konuk olduğu Suna Akyıldız ’ın radyo programında söylediği ve basında bilim olan “Özcan Bahir bu şarkıyı münevver olsaydı belki oldukça çok tıpkısı param evet Türkiye ’nin herhangi bir durumunda şarkım duyulurdu. Ama o bu şarkıyı söylemiş olsaydı benim dinleyicilerim haddinden fazla incinirdi. Bende ondan dinlediğimde şarkıdan kusar ayla gelebilirdim. Zira ego benzeri Bülent Ortaçgil şarkısını Gülben Akil Baliğ ’den dinlediğimde kalbi şikeste benzeri müzisyendim” sözlerini reddetmişti..

Izlence nişane bandını istediğini söyleyen Feridun Düzağaç namına 1 dakikalık montajlanmış bire bir bant geldiğini kanıt etmişti..

Aynı Feridun Düzağaç konuyla ilgilendiren verdiği röportajında “Ayrımsız müziksever kendisine Ortaçgil şarkısını Gülben Eş ’dan duyunca kalbim kırılmıştı amma tıpkı derinti kayırıcı eminim Gülben Hanım ’dan duyunca mutlu olmuşlardır” dedim kabil amiyane tabirle ’kıvırmaya ’ yönelik açıklamalarda bulunmuş..

Büyük müzikçi! Feridun Düzağaç mir!..

Evet olduğun kadar görün evet birlikte göründüğün kabil ol..

“Özcan bu şarkıyı filmde afişe etmek amacıyla isteseydi verirdim..” diyorsun.. Tanrı ’ını seversen dalgamı geçiyorsun?.. Özcan Bahir aktör değil öncelikle şarkıcı..

Elbette bu şarkıyı senden kasetinde fehmetmek için isteyecek..

Bu kabilinden manevralara, dönüşlere hangi lüzum var?

Benzeri besteci yerine şarkını istediğin sanatçıya verip güçleştirmek birlikte özgürsün..

Ya değiştirmeden programda söylediğin kabilinden “Ben bestelerimi herkese vermem. Herkesden uymak hoşuma gitmez..” tavrını sürdür ya de “Programda yanlışlıkla benzeri günah yaptım ve maksadını aşan cümleler kurdum..” diyecek büyüklüğünde yürekli ol..

İşte yayın bandı önümde..

Aksırığın, öksürügün, kekelediğin yerlere büyüklüğünde bilcümle im kesilmeden biçilmeden önümde, dinliyorum..

Sebep “Suna Hanımın magazin iştahı kabarmış, bana montajlı izole bant göndermiş..” diye niteleyerek ayrımsız insanı lekeliyorsun?

Güzel tıpkısı madde mi bu?

Antrparantez seni olayın iç yüzünden bilgisiz şekilde “Suna Akyıldız ’ın de yanıt hakkı bakidir” deyip öncelikle seni müdafa fail Rahşan Gülşan acaba bu olaydan ilk senin bestelerinden, kasetlerinden filan bahsediyor muydu?..

Mademki bu büyüklüğünde başkalarını hasis görecek kadar eke ve kızıl aynı besteciydin dahi hastalık bu kanka bucak yazarları bugün kadar senden hiç bahsetmedi?..

Şimdi sende dizge bile ekteki ses dosyasını dikkatlice dinlesin..

Bakalım iddia ettiğin kabilinden makaslanmış benzeri saha var mı, namevcut mu..

Başkalarını lekelemeden, kıvırmadan doğruları konum Düzağaç bey!..

Evet eş kabilinden söylediklerinin arkasında dur evet de hüveyda başta Suna Akyıldız kalkışmak amacıyla Özcan Bahir ve Gülben Ergen ’den kusur dile..

Sacit Aslan

Bir Cevap Yazın