Sacit Aslan’dan veda ve teşekkürname yazısı

Beni Izlem Fail Kızıl Izleyici Dostlarım,

Üç aydır, Türkiye’nin önce ve bir tane tematik magazin kanalı olan Uçankuş TV ’de buluştuk.

Çocukluğum, gençliğim, tilmizlik yıllarımdan beri içinde olduğum sosyal yaşam, babadan sabık  mesleğim canlılık dünyası, şöhretler, zarfında bulunduğum magazin mutfağı bana popüler kültür ’ad bilcümle dünyada olduğu üzere hafife alınamayacağını öğretti. Fi tarihinden beri varım bu işte üste Türkiye’üstelik aksiyon bu kadar bilimselleşmeden geçmiş beraber büyüdük neredeyse.

Bildiğiniz kabilinden sonuçta Magazin, pop kültür toplumun davranışlarının, perspektiflerinin, etkilenmelerinin, imajların bir bütünüdür ve dolayısıyle medya tarafından ve hele deminden internetin hayatımıza girmesiyle elan dahi balaban kitlelere ulaşmakta, yani günlük hayatın taa içine sızmış durumda. 

Bundan kaçış yok, ulaşılan kitleler büyüdükçede, ne var ki işin maddi manevi mesuliyeti o nispette  artmaktadır.

Pop kültürün Dünyada sebep olduğu toplumsal, kültürel değişimler yüzünden olumlu zıt neler oluyor, hangi şişman tecim kapıları açılıyor yahut kapanıyor görüyoruz.

Normlar, ilkeler, vicdan, magazin dünyasının süzgecinin olmazsa olmazları. Ve tabiatıyla sunu önemlisi adaletli olma mesuliyeti çünkü, imaj, mütemmim alışkanlıkları, harcama kültürü bütünü iletişim araçları kültürünün süresince birer akıntı alanı ve aralarındaki dinsiz ticari rekabette yan olmadan, istekle yahut istemiyerek bile olsa kullanılmadan, adaletli eleştiri, değerlendirme beğenmek ölçüm edersiniz ki bayağı tıpkısı gelişim değil.

3 aydır Uçankuş TV ’de, içtenlikle, vicdan ve mantık sınırlarını asla aşmadan yorumlar yapmaya çalıştım.

Özellikle Can Tanrıyar görünmek için, izlence ortağım Begüm Sürek Coşarer, bu süreç içerisindeki çalışmalarımızda titizliklerime tahammülleri için teşekkür ederim.

Şimdi veda vakti.

Beni unutacağınızı bilsem veda etmeye cesaret edemezdim, ama gösterdiğiniz teveccüh beni unutmayacağınızın işareti, söylediklerimden bir şeyler kaldıysa hangi mutlu bana sizler eliyle  sevildiğim üzere, teşekkürname ederim, layık olmaya çalıştım.

İnsanlar birbirlerine alışırlar, sevmeye başlarlar işte parçalanmamış o tam ayrılırlar.

Hangi efsus kim, bütün dakika geliyor bir yerlerde vedalaşıyor şu hayatta.

Doğrusu olsada firak, esenlemek edisyon, birey bire bir hareket hele benim yaşımda 3 kamer üzere beş altı hem mufassal hem çok değerliydi.

Kimi Zaman dostlar bile akilane bildikleri yolda değişik üşüşmek zorunda kalabiliyorlar.

Herkese başarılar diler, birkez elan teşekkürlerimi sunarım…

Sacit ARSLAN

Bir Cevap Yazın