Saçlarda bohem dalgalar

Vatan’birlikte yer alan habere bakarak serencam yıllarda moda dünyasını etkisi altına düzlük, kişinin özlük stilini ve ayrımlı yorumunu öne çıkaran akımlar saç modasında üstelik çabasız ve tabii görk trendini başlatıyor.

Wella Professionals Terbiye Uzmanı Selçuk Reşit 2015  2016 Bağ Bozumu/Kış Koleksiyonu ile saçlarda natür esintisi yaratan dokuların ön planda olduğunu anlatıyor: “Doğada keşfedilmemiş topraklar üzere şimal rüzgarlarının esintisi ile tanışan saçlar, yaz aylarının diyapozitif illüzyonundan kuzeye akilane bire bir gezi başlatıyor. 

Saçlarda, mineral elvan, küllü, soğuk ve ak pak inci sarıları, kum ve kayaç renklerinin yanı sıra aşırı kurşuni tonlar ve pembe sandreler derinlik ve saffet katan vasıf harmonileri ile bütünleşiyor. Saç şekillerinde ise tabiat aksesuarları ile nesiç kazandıran şekillendirmeler öne çıkıyor. Örgüler, tabii dalgalar evet bile saha saçların hakimiyetinde mufassal saçlar bu yıla damgasını vuruyor.”  

Kahve tonları kum sarılarıyla canlanıyor

Mevsimin birlikte etkisiyle bu yıl saçlarda yoğun renklerin öne çıktığını belirten Reşit, “El Değmemiş topraklar ’ olarak adlandırılan Wella Professionals bağ bozumu şita koleksiyonu, katıksız renkleri yıldız ışıklarıyla buluşturuyor. Kahve tonları, mineral renklerin ve kum sarıların dokunuşları ile canlanırken, kaya renkleri kurşuni tonlarla derinlik kazanıyor.Sarı saçtan vazgeçmeyenler ise geçtiğimiz sezonun öne çıkan rengi, çilek sarısı ile henüz acar bir görünüme kavuşuyor” diyor.

Kolej örgüler ve abat dalgalar

2015 -2016 Bağ Bozumu/ Şita sezonunda sık sık göreceğimiz modellerle ilgili ise Reşit şunları söylüyor: “Kolej örgüleri ve bohem dalgaları sıkça kısaltmak türlü. Islak görünümler, ortadan müstesna saçlar, düşük biçem atlama beygiri kuyruklar, ensede perakende topuzlar ve uzun kaküller dahi bu sene berenarı çok. Geçtiğimiz şita karşımıza sâdır 60 ’ların gölgesindeki çıkkın saçlar, cilt bantlarla çağcıl tıpkı çizgi yakalıyor. Meydan fön ile yandan ayrılan ya bile atlama beygiri kuyruğu ile evire çevire toplanan saçlar ise iddialı bir stil oluşturuyor. Bu yıl öne çıkan benzeri diğer model birlikte düğümlenmiş topuzlar. Komplike bir üslup sunan bu nazir, doğal aksesuarlar ile tamamlanabiliyor.”

Bir Cevap Yazın