Saçlarınız amacıyla ‘en sağlıklı’ tavsiyeler!

Akşam’dan Alem Koral’ın haberine göre saç dökülmesi üstelik dinç, buğulanmış, kadın, erkek herkesi bedbaht mesabe. Hele canlı yaşlarda başlayan saç kaybı, “Acaba yağır mi kalacağım?” endişesine ve paniğe neden olur. Saç dökülmesinin bir nice nedeni vardır. Ayrımsız afiyet sorunu namına karşımıza çıksa dahi, zaman değişiklikleri, kilolu diyetler, saçları kaba ve çok fırçalamak, haddinden fazla nekes dercetmek, taşkın ısıdam fön çektirmek, sürekli boya-saye yaptırmak üzere nedenlerle üstelik ortaya çıkabilir. Hele kadınlarda çılgın ruhsal gerilim ve ruhsal problemler saç dökülmesine hastalık türlü. Gene kadınlarda doğumdan sonraları tanıdık saç dökülmesi de mehabetli tıpkı sıkıntı yerine karşımıza menfaat.  Erkekler de ise androgenetik saç dökülmesi elan kalın görülür.

SAÇLAR YAĞLI İSE…   

Kozmetik sektöründe saç dökülmesiyle ilişik birçok im mevcut ama sunu akıllıcasına yaklaşım öncelikle tıpkı doktora başvurmak. Sonunda sınama yanılma yöntemi kullanmadan henüz çabuk akıbet alırız. Saç dökülmesinde çıpa eksikliği veya tiroit bezi hastalığı araştırmalı varsa banko tedavi edilmelidir. Istikrarlı ve tınlamalı beslenmek ise olmazsa olmazlardandır. Saçlar için muktezi olan vitamin ve mineraller fakat kan marifetiyle saç köklerini besler. Çıpa, tutya, vitamin B12, folik asit ve biotinden varlıklı beslenmek saç sağlığı için gereklidir. (Al cilt, yumurta beyazı, sıska baklagiller…) Saçlarımız semirtilmiş ise kesif ve akla yatkın şampuanla yıkanmalı, çünkü saçlar yağlanırsa imdi dökülür. Kuru saçlar ise sıkıntısız tutak şampuanlarla yıkanmalıdır.

PRP BAŞARIYI ARTIRIR        

HER problem bulunmadıysa o antlaşma saç dökülmesini yasaklayıcı ve baştan saç çıkarıcı tabletlerden kullanabiliriz. Bununla beraber saç köklerine 3-4 hafta aralarla yapılan PRP (Platelet Rich Plazma) uygulaması başarıyı çok artırır. Ayrıksı tıpkı yöntem dahi saç mezoterapisidir. Bu yöntemle bile saçlı deriyi besleyecek vitaminler yapılandırıcı maddeler verilir. Gelişigüzel iki yöntemde basit iğnelerle saçlı deriye yegâne biricik ya üstelik üstelik birlikte kürler halinde uygulanabilir; böylecene saçlı derinin dolaşımını, beslenmesini ve kalitesini yükseltecek saç dökülmesi azalacak saç kalitesi artacak ve elan parlak olacaktır. Gine saçın sorununa ve cinsine akla yatkın olacak şekilde doktorunuz yoluyla önerilecek saç losyonları, dernekevi uygulanacak ilaçlar de kullanılabilir.

Genişlik önemlisi ruhsal dengemizin durumunda moralimizin erdemli olması dimdik tagaddi ve yaşamdır. Böylecene saçınızdan tırnağınıza büyüklüğünde aynı bütün halinde zinde kalkışmak cins olacaktır. 

Bir Cevap Yazın