Saf ekibinden ilginç fedakarlık

Güneş’in haberine bakarak dizilerin art arda bitiş yaptığı bu sezon, seyirciler arz haddinden fazla Urfalıyım Ezelden için aksülamel gösterdi. Urfalı tıpkı ailenin İstanbul’a kafile hikayesini anlatan Gold Film yapımı sıra, geçmiş beş altı hafta iyi reyting sonuçlarına ulaştı. Ancak daha sonradan reytingler derakap düştü. Haftalık sektör maliyeti 750 bin TL olan diziyi Hat D, uymazlık ettiği üzere 5. bölümde finalini da yaptırmadan hatim kararı aldı.

Biz demeden bitmez!

Fakat aralarında İbrahim Tatlıses’in da düzlük aldığı dizinin seyircileri toplumsal medyada kampanya başlattı. Urfalıyım Ezelden’in başrol oyuncuları Bülent İnal ile Öykü Gürman, kampanyaya “Biz bitti demeden bitmez” diye bindi verdi.

Yapımcı Faruk Turgut, 3 kanalla görüşüp böylecene Film Yıldızı TV’yle umum sıkıştı. 22 Teşrinisani akşamı evvel bölümü yayınlanacak olan dizinin bitmeme etmesi üzere ekibin ortalama yüzde 10 sevap indirimi yaptığı ortaya imdi. Düşük ecir alanlara dokunulmadı ama faziletli ücret düz gâh oyuncu ve kadro çalışanları yüzde 20’ye büyüklüğünde indirime gitti.

Bir Cevap Yazın