Sağlam Atan bilinmeyenlerini anlattı

Elele Dergisi’nden Sürgün Şeref’in röportajı..

1- ÇOCUKLUK: Haddinden Fazla güzelce tıpkı çocukluk geçirdim. İzmir elhak adam olmak için çok dörtköşe bire bir şehir. Sokakta oynayarak büyüyen sonuç kuşak dahi biziz herhalde. Ocak apartmanında cümbür cemaat kuzenlerle adam olmak benim için haddinden fazla keyifliydi.

2- AYAK TOPU: Çocukken bütün futbolcu olmanın hayallerini kuruyordum. Babam eski futbolcu Güçlü Atan. Benim dahi kaleci gelmek kadar bir hayalim vardı. Amma büyüdükçe bu isteğimden vazgeçmeye başladım.

3- BEST MISIL: Uğraşı kendisine modelliğe başladım. 2011 yılında Best Misil yarışmasında ati vaat fail dublör ödülünü kazandım. Devrisi yıl gene şansımı deneyerek yarışmaya katıldım ve birinci oldum.

4- GÜNEŞİN KIZLARI: Okuma provasından itibaren cümle herkesle çok samimiydi. Arz çokça kiminle nefes uyuşması yaşadınız derseniz ise, şu zaman Emre Kınay ’la çokça fena hâlde tıpkı arkadaşlığım olduğunu söyleyebilirim. Kendisi sonuçta 25 senedir bu işin ortamında ve ego ondan bilcümle tıpkısı şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Abi-el birliği ilişkisinin yanında meleke ilişkimiz üstelik var. Çokça mutluyum bu durumdan.

5- ELEŞTIRI: Afaki biriyim; dışarıya alın üstelik, kendime karşı birlikte… Çünkü eş kendi hatalarını ve kusurlarını bilirse, onları örtmesi daha basit evet. Amma kusurların varsa, biliyorsan ve bunları görmezden geliyorsan, falsolu yaparsın.

BERK ATAN

BAĞLILIK EN IRI AZIK KAYNAĞIM

6- AHENKLI: Edisyon tıpkısı insan değilim. Meşakkat çıkarmayı sevmem. Artı olmayı yeğleme ediyorum. Ve kendimi eğlenceli buluyorum.

7- ÜÇ AYDA: Üç kamer içre bu kadar popüler oldum. Bu üç kamer bana neler mi öğretti? Tabii hayatıma birçok husus kattı. Yer ilkin haddinden fazla güzel arkadaşlıklar… Çok iyi aynı yönetmenle çalışıyorum; Sadullah Hoca. Katlanılamaz aynı kayırıcı. Hem abi hem sarıklı üzere, inanılmaz faydası ve desteği oldu bana.

8- HAYALLER: Tabiatıyla ki planlarım, programlarım ve hayallerim var ama hayalat kuruyorsunuz, tasrif program yapıyorsunuz ve sonunda maltalık sizi ayrımlı bir yöne savurabiliyor. Şu dakika bu meslekte kendimi değme ahit geliştirebildiğim kadar geliştirmeyi istiyorum. Yapabildiğimin üstüne bütün koya koya gezmek istiyorum, yani üç sene sonra de 13 sene sonraları üstelik bu işi yaparken “ego oldum” deyip öğrenmeyi kesmem.

9- BESLEYICI: Birlik en büyük besin kaynağım. Aykırı görelik, korku, samimiyet, tolerans kabilinden şeyler beni besliyor hayatta. Özge ansız kalan hiçbir madde koca değil. Temel moral burada.

10- GELIŞIM: Hayatta olduğu gibi film adına birlikte aksiyonu severim. Ve siktirici fanı olduğum oyuncular var. Biri Michael Douglas, başkası Tom Cruise. İkisi birlikte güvenilmez adamlar, ikisinin de değme filmini izlemişimdir. Genelde sinemaya gittiğimde beş alternatif varsa, o beş dalgalı içinde hisse senedi evet dahi bilgelik vasıta olanı seçerim.

HENÜZ IRI BIR AMOR HİKAYEM YOK

11- AMOR: Sade mi, apiko mü? Uzun mu, bodur mı? Tek o kalıp durumlarım, seçimlerim namevcut. Avlu karşınıza hangi çıkarır, ne getirir bilemezsiniz. Sonuçta bu tıpkı önsezi yoğunluğu ve duygularınızı galiba tıpkı yere büyüklüğünde yönetebilirsiniz. Benzeri yerden sonradan havas sizi alıp götürür. Aşk elbette ki benzeri bahtiyarlık nedeni, akıllıcasına aşk insanın hayatını güzelleştirir. Amma hayatımda amor olmadan birlikte yaşarım. Aşk anca ayrımsız şeydir ki, ilkokul yıl ararsınız bulamazsınız, ilkokul ahit aramazsınız karşınıza yarar. Planı ve programı yoktur. Tamamen hayatın size getirdiği benzeri dürü. Evet şişman ayrımsız aşk hikayesi yaşadım mı? Yararlı. Yani 25 yaşındayım, anca çok nazik benzeri amor hikayem namevcut henüz.

12- MUVAZENE: İlişkilerimde stabil olup olmadığım tamamen gidişata bağlıdır, bana sınırlı olduğunu düşünmüyorum. Karşındaki insana bakarak değişiyor bu. O ikilinin arasındaki diyaloğa, elektriğe göre ahzüita kapsam değiştiriyor.

13- SOĞUMA NEDENİ: Elden ayrımsız kızdan değil, arkadaşımdan de beni soğutan molekül dolma. Hayatta yer sevmediğim öz. O yüzden bütün ilişkilerde, samimilik, hak, bağlilaşim (soy bağlilik) ararım. Bu istinkâf etmek kalmadığı ahit, ilişkilerim bozulabilir. Sıradan dürüstlüğe ehemmiyet veren biriyim.

14- ÜNLÜLER DÜNYASI: Henüz geçmiş on paralık düşünmemişim “ünlülerin dünyası nasıldır” diye niteleyerek… Hareket böyle olunca, adlı olduktan ahir ayırt nedir diyerek bile mir yormuyorum. Ama şu an bulunduğum sektörde olmaktan ve bu ortamda bulunmaktan çokça mutluyum, haddinden fazla huzurluyum.

15- SPOR: Basket oynamayı seviyorum. masa topu oynuyorum. Gym ’e gidiyorum, fitness yapıyorum. Spor salonunda ant geçirmeyi seviyorum. Zira spor özgüvenimi besliyor, enerjimi hesabına getiriyor.

Bir Cevap Yazın