Sağlık Bakanlığı’ndan ‘LÖSEV’ açıklaması!

İHA’de yer düzlük habere bakarak Esenlik Bakanlığı aracılığıyla yapılan kayıtlı açıklamada, medyada, “LÖSEV Reklamı Ortada Kaldı”, “Afiyet Bakanlığı LÖSEV ’in Amme Spotundan Huzursuz Oldu” ve “Lösemili Füru Bakanlığı Tasalı Etti” kabilinden başlıklarla düzlük düz haberlerin yer aldığı hatırlattı.

Türkiye ’de herhangi bir sene yaklaşık 900 çocukta lösemi vakası görüldüğünü bildiren Vekillik, mehabetli hastaların olduğu kabil yavru hastaların birlikte lüzumlu hususi gerekse parçalanmamış teşekküllü amme hastanelerinde Sosyal Asayiş Kurumu marifetiyle ferasetsiz ödemesi yapılarak ücretsiz tedavi edildiğini bildirdi.

“UYGUN OLMADIĞI LÖSEV ’E BİLDİRİLDİ”

Türkiye ’üstelik kanser üzerine ruh gösteren 150 ’ye mümasil sivil toplum kuruluşunun mevcut olduğu belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:
“Millî politikalarımız oluşturulurken bu kuruluşlardaki marifet insanlarıyla çalışılmakta, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri Ulusal Amansız Hastalık Danışma Kurullarımızda birlikte canlı tıpkısı şekilde nümayiş almaktadır.

Ankara ’dahi, 14 yatakla hizmet veren hususi tıpkısı hastaneye erbap olan LÖSEV, 2012 ’üstelik kullanılmamış aynı adreste ve henüz balaban benzeri kapasiteyle ön cevaz ahzetmek için Bakanlığımıza başvuruda bulunmuştur. Mevcut akak sayısı ile eskimemiş ayrımsız adrese taşınması makul olmasına karşın tahminî 400 yataklı eskimemiş bir hastane projesinin mevzuatla tanımlanmış planlamalar açısından akillica olmadığı bahis konusu vakfa bire bir yıl bildirilmiştir. Ankara ’bile 6 Şümullü Onkoloji Merkezi, 5 Onkoloji Teşhis Tedavi Merkezi, bu standartları taşıyan bir üstelik Hususi Radyoterapi Merkezi aktif olarak bakım vermektedir.”

“İZNİ ALINMAMIŞ TIPKISI ŞIFAHANE AMACIYLA TOPLANAN YARDIMLAR GERÇEKLİKTEN UZAKTIR”

Esenlik Bakanlığı ’nın sosyal politikalarını, ister ulusal gerekse arsıulusal veriler ışığında oluşturduğu kaydedilen açıklamada, “Yıpranmamış hastanelerin kurulması, tanılama ve otama standartları bu şekilde belirlenir. Ülkemizde, yetişek ve araştırı, üniversite ve hususi hastanelerde yavru amansız hastalık hastalarımız başarıyla otama edilmektedir. Bilgelik insanlarımız üstelik yaptığı değerlendirmelerde ayrı tıpkısı ‘Çocuk Onkoloji Hastanesi ’hangi gerek olmadığı konusunda görüş birliğine varmışlardır. Böyle benzeri zaruret oluşması halinde ise Bakanlığımız müstelzim hastaneyi en kapsamlı şekilde yapacak bunaltıcı ve donanıma sahiptir. Zımnında hazırlanan amme spotları ile ruhsatlandırılmamış ve izni alınmamış tıpkısı sayrılarevi amaciyla toplanan yardımlar gerçeklikten, ihtiyaçları sınırlamak ve karşılamaktan uzaktır” denildi. 

Bir Cevap Yazın