Şahan neredeyse yüklense…

ILGI! Şahan çıkabilir!

Kuşku bulunmayan kim, son günlerde uluslararası düzeyde bir ahtapot sendromu saksı göstermiştir. Bu kadar çokça öpüşme haberinin başka ayrımsız izahı yoktur. Mümasil, ‘kahin’ Polip Paul’den yüz bulan kaleci Casillas, Acun Kupası sonrasında televizyon muhabiri bayan arkadaşının sorularına cevap vermek yerine dudaklarını vantuzladı! Peşi Sıra bizim ‘İvedik’ daha çok piyasaya. Efendim, elbette ‘içimizdeki İvedik’i ortaya çıkaran ve yaptığı gişeyle ‘yellenerek para kazanan adam’ unvanını alan Şahan Gökbakar, o büyüklüğünde dünyalık kazandıktan sonra ayrımsız mıntıka almasaydı olmazdı. Ortamda bölge varsa, elbette, öpüşülecek ambiyans da vardır. Evvel Zeynep Beşerler teknedeydi, arkası sıra Ayşe Özyılmazel… Zeynep Beşerler, çıkan dedikodulara kızmış, “Biz çabucak arkadaşız, bu arada tatil yaptık,” diyerek açıklama yapmış. Zeynep Hanım’dan edindiğim izlenim, makul söylediği yönündedir. Ayşe Hanım’a öpücük verirken görüntülenen Şahan Gökbakar, ‘iyi eş sahipliği’ bağlamında davranmış, Ayşe Hatun birlikte gazetelerini getirdiği amacıyla onu öpmüş. Bu üstelik bana akilane geliyor. Ayşe Hanım’dan edindiğim imaj üstelik, gazeteleri evet dahi terlikleri getiren dost benzeri canlıya gösterilen şefkatten mavera bir şey değil. Eh, tıpkısı üstelik Şahan’ı etkisi altına alan ahtapot sendromu var tabiatıyla… Hangi var ki, Şahan kardeşimizin gerçekten hem töz hem de film âlemindeki isimlerinin hakkını verdiği o sabaha alın aydınlığındaki teras faslına değişik bakıyorum. Ring gibi terasta köşeye sıkıştırdığı Münhal Tüzünataç’ın üzerine öyle tıpkısı abanıyor kim, biraz eğe tıngır olmuştur diye doğaç edemiyor insan. Müzik insanı Mehmet Acele, Twitter’birlikte fenomen görüntüler amacıyla, “Şahan az daha yüklense bu olgun üçüncü sayfaya çıkacakmış,” diye yazdı, hislerime çevirici oldu söz gelişi.

ŞAHAN İLE DEGAJE ’IN ISTEKLE ANLARI ÜZERE TIKLAYINIZ

KAFADAKİ O ŞAPKA NEDİR?
Kendisiyle seyrek hemfikir olduğum Ahmet Melik Coşkun’un yorumu dahi pek doğruydu: “Şu ünlü ‘ayazlık aşkı’ var ya… Nedense bana hafiften ‘şapkalı adamın tacizi’ kabil geldi… Bir fikirde olan?” Mutabıkız… Teknede zarif olmaya etkin Şahan’ın içindeki İvedik terasta ortaya çıkma, “Bilcümle bacanak, bilcümle arkadaş! Nereye kadar bu alışkanlık?” demiş ve Açıkça Eş’ın üstüne abanmıştır. Mebzul tıpkı analiz gösterecektir ki, çakırkeyf Engelsiz Eş vantuzlardan benzemek ama ahbaplığı da bozmamak amacıyla beline büyüklüğünde terastan sarkmakta, ancak ahtapot sendromunun etkisi altındaki İvedik, Kemiksiz Kadın’ı tıpkı ahtapot kadar sarmalamaktadır. Aha yarattığı film kahramanıyla özdeşleşen aynı Şahan Gökbakar! Doğrusu, o kapela nedir bi yandan dahi?! Benzeri değerlendirme üstelik ekşisözlük’ten alalım mı? Alalım: “Serencam haliyle kızın içkisine ‘spanish fly’ koyup, bilahare üzerine yumulan lise gençlerini andırdı bana.”

MELİHA ÜZÜLMESİN
Halkımız elbette açık ağızlı değildir. Zorlu tezkere okumasak dahi, ‘vantuzlama’ ile ‘öpüşme’ arasındaki farkı ayıklayabilecek basiretteyiz evelallah… Ve o görüntülerden, kati surette İvedik Bey’in muradına eremediği izlenimi çıkmaktadır. Neyse, İvedik As’e kendisini fazla zorlamamasını, aksi hâlde çokça fena dert çekeceğini belirterek bu faslı kapatalım… Lakin, bitmiyor, bulunmaz okuyucu. Öpüşme haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu nöbet üstelik Canım Ailem’in Meliha’sının anonsör Görüntü Aydın’la ‘denizde öpüşme’ görüntüleri sarıyor ciharıyek yanı. Deminden elbette kim ‘denizde öpüşme’yi keski içine alıyorum, zira zaviye çok mehabetli. Yani, fotoğrafın istifa açısı, kız kıza öpüşüyorlarmış görüntüsü veriyor. Eh, takiben geliyor bittabi imalar… Biz, hepimizin Melihası’nın üzülmesini hazmedemeyiz. Kaldı ki, öpse birlikte arkadaşıdır, öper… Evet efendim. On Paralık kuşkusuz İvedik Komutan’in doğrusu İvedik olduğunu kanıtlayan görüntüler özellikle tutmak amacıyla, canım medyamızın gündeme getirdiği öpüşmelerle mahmul bu haftayı umuyorum kazasız belasız kapatacağız. ‘Umuyorum’ diyorum çünkü siz bu satırları okurken, gene özellikle bölge sahibi İvedik Eş kalkışmak için, kimbilir kimler tuttuğunu öpecek… Kendi adıma benzeri süre evden çıkmayı düşünmüyorum. Sizlere bile, yer ahbapça duygularımla, “Ilgi Şahan çıkabilir!” diye niteleyerek seslemek istiyorum…

 

Sami Boğa – Sabahleyin

ŞAHAN İLE ÇIPLAK ’MAĞARA IÇTENLIKLE ANLARI AMACIYLA TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın