Sakıncasız Şirin’den Fatih Altaylı’ya pusula..

Fatih As,

9.Nisan.2010 Cuma günkü HaberTürk gazetesindeki 15.sayfanızda benimle ilişkin tıpkısı alfabe yazmışsın.

Şaibe… Yazık… Günah… Senin büyüklüğünde iddialı tıpkı gazetecinin tek konuyu kusursuz araştırmadan kulaktan biber dolması dedikodularla ve bana cebin senelerdir bitmeme ettiğini gördüğüm ve sebebini bilmediğim önyargılarla yazığın alfabe yanlışlarla, iftiralarla, hakaretlerle dolu.

Yazdığın abece ile ait olarak sana beş altı davetim var:
Bunlardan birincisi aşağıdaki konuları lazım gazetenin duyu kaynaklarıyla lazım (elan bile iyisi) vukuf edinme kanunu çerçevesinde resmi sorularla adı geçen ilişkin makamlara sor ve doğruyu öğren: Ego, yahut benim ortaklığım olan her ortaklık 1994 ’kap bu güne kadar ilkin İstanbul ve Ankara Belediyeleri görünmek üzere, ne belediyeye yahut uray iştirakına  birçok paralık çiçek ve/veya ongun ve/veya her bitki satmış, ve/veya her hisse senedi yapmış?. Bu konuyu gerçekten dipli köşeli muayene et. (Alacağın cevaba şaşıracaksın, Dikme YEMEK ’ ye 200bin TL civarında tıpkısı gül satışının mümessilliğini yaptım. Servet kazanmadım sonrada hisse senedi, alelhusus Nazlı Ilıcak ’a olan antagonizm dolayısıyla basına düşünce bu mümessilliği bila bedel İstanbul belediyesinin işritaki Ağaç A.Ş. ’ye devrettim. Gayet memnun oldukları bu güllerden yüz binlerce hatta milyonla üretip diktiler)

İkincisi AKP ’den münasebet ayrıldığımı yıllarca köşe yazarlığı yaptığım olgun-x ’teki sütünumda defalarca anlattım. Açıp etüt ettinmi?

Üçüncüsü lüzum meclise lazım TMSF ’ye istifham önergeleri ve ayrıca bilgi iktisap kanunu çerçevesinde kaç soru sormuşum? Bunların kaç tanesi Uzan ’lara ait? (Burdada hayrete düşeceksin. Toplanmış sorular 3000in üstünde Uzan ’larla ilgilendiren olanlarda 70 civarındadır. Sorduğum sorularda ne büyüklüğünde mevsuk olduğumu de devir gösteriyor, göstermeyede devam edecek.)

Bende bunları yaparsan “Harika bir yurt burası ben daha çok haddinden fazla eyleniyorum gülüyorum abat kahkalarla. Dokunaklı onlarda, para onlarda mevkii onlarda, yapmacıklı dahi olsa öz saygı onlarda. Beni güldüren vatandaşımızın adı Fatih Altaylı” demeden “vay be Türkiye ’bile abece yazmadan ilk araştırı fail yazının muhatabıyla konuşup bilgi toplayan, cevap hakkını tanıyan tıpkısı gazetecide varmış” diyeceğim…

Fatih Satış, hakikatleri öğrenebilmen üzere yukarda kim araştırmalara koşut olarak seni “Teke Tek” görüşmeye davet ediyorum: İstersen senin televizyondaki programında teke-tek saatlerce konuşalım ne istiyorsan sor hepsinin cevabını vereyim. Yok, televizyonda görüşmek istemiyorsan zaten teke tek istediğin yerde, 12.Nisan Pazartesiden başlayan hafta süresince boydak başbaşa konuşalım. Esasen istediğin temas şeyi sor, istediğin seçme konuyu Iç ve Aut Yöntem, iktisat, Türkiye ’nin sosyolojisi, Iş hayatı, benim bütün geçmişim, Uzan ’la olan münasebetim ve dostluğumu istediğin detayda konuşalım. Ikna olduğun kadarıyla da yazında yaz durumun doğrusunu anlat.

Bana olan bu yöre yargının nereden geldiğini ve adımı duyduğun değme yerde hastalık böyle benzeri hezeyana kapıldığını anlamıyorum.
           
Selamlar
 
Emniyetli Hoş

Bir Cevap Yazın