Şanlıurfa’birlikte otomobili taradılar!..

Milliyet’te düz düz habere bakarak mermi yağmuruna tutulan otomobilde kâin Mehmet ve Büyük Kayaş isimli kardeşler öldü, Osman Çıpa ise yoğun yaralandı.

Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa-Mardin karayolunun 35’inci kilometresinde bulunan Ahenktar Mahallesi sahih meydana geldi. İddiaya göre, kez kenarında çalışır vaziyette duran 63 K 9626 plakalı otomobilin yanından geçenler, araba içerisinde 3 kişinin kanlar ortamında olduğunu görmesi üstüne Güllabi ve afiyet ekiplerine veri verdi. İhbar üstüne olay yerine mevrut uyanık ekipleri, otomobilin dolay koltuğunda 35 yaşındaki Mehmet Kayaş ile ağabeyi 39 yaşındaki Mürtefi Kayaş’ın çıban ve vücutlarına çıkmış eden çok sayıdaki mermiyle öldüğünü saptadı. Aynı  otomobilin ense koltuğunda oturan 37 yaşındaki Osman Demir’in ise korkulu gaileli olduğunu belirledi. Olayı gerçekleştirenler kaçarken, kurşun yağdırılan otomobildeki dertli Osman Çipo, çağırılan ambulansla Mehmet Akif Inanç eğitim bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaşamını yitiren Kayaş kardeşlerin cesetleri otopsi olmak amacıyla Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Ofans sonrası araba inceleyen kurnaz ekipleri, faillerinin yakalanması amacıyla anket başlattı.

Bir Cevap Yazın