Şantaj iddiası

Şakkadak Alçı, Akşam Ezanı gazetesindeki köşesinden Tehlikesiz Çölaşan’a yüklenmeye devam etti.

 “Çölaşan bu yazdıklarımla ilgili biricik madde yazamaz ya dahi bu yazdıklarıma dair tek sav açamaz. Açsın bile görelim… ” diyen Alçı yazısında öyle sözler yazdı kim, Çölaşan ’dan ülkü değişmez kadar görünüyor.

Işte Alçı ’nın yazdıkları:

“Cumartesi günkü yazımda hayatı süresince kendini ’harbilik timsali ’ adına sunan Emin Çölaşan ’ın bittabi ’ahlaklı ’ işlemler yaptığını yazdım. Şunları sordum: ’Uzan-Doğan kavgasının bildirme acı günlerinde patronu Işıklı Doğan ’a gidip ’Uzan, 500 bin dolar öneriyor, n ’apayım? ’ diyen, adeta kendi patronuna ’Bana bu büyüklüğünde parayı vermezsen Uzan ’ın adamı olur, senin aleyhine yazarım ’ diye şantaj fail bu ’namus timsali ’ Çölaşan değil miydi?
’Bana şu kadar yüz bin dolar vermezsen Uzan ’a gider, onun adamı olurum ’ diyerek kaç yol Okumuş Doğan ’ı şantajla zılgıt etti?
’ Herhangi Bir kalem yolsuzluğu cesurca yazarım ’ deyip bile, Uzan ’a dair eline gelen onlarca yolsuzluk belgesini masa altına sakladı mı, saklamadı mı? Ne türlü oynatmadı o konuda?
Bu soruları yönelttim ve ’Namustan, şereften, haysiyetten en son alay etmesi gereken insanların ’sıhhat timsali ’ diye niteleyerek kendilerini pazarlaması karşısında insanın gülme atası geliyor ’ dedim.

ÇÖLAŞAN BU YAZDIKLARIMA ÜLKÜ AÇAMAZ

Çölaşan bu yazdıklarımla ilgili tek öz yazamaz evet birlikte bu yazdıklarıma dayalı tek sav açamaz. Açsın de görelim… Açarsa mahkemenin talebiyle vezneci dekontları, şevahit, belgeler önüne menfaat ve imdi pespaye tamam. Hadi bakalım, Çölaşan şantaj yapmadığını, böyle tehditlerle Entelektüel Doğan ’dan -kişi tabiriyle- servet cukkalamadığını söylesin… Tek laf edemez bu konuda! Amma darbecilerin emriyle, Hususi Harp Dairesi yöntemleriyle saldırmayı ve birilerine organize saldırtmayı bilir. (… )

HAYALİ İHRACATÇIYLA HAYALİ GÖRÜŞME

Çölaşan ’ın ’sıdk ’unu sergilediği böyle çok denk var. Hepsine yerim yetmez ama yeri gelmişken ayrımsız tanesini daha hatırlatayım: 80 ’lerin ortaları. Milliyet ’te muazzam bir mülakat. ’Hayali ihracatçıyla görüşme ’ antetli. Çölaşan oturmuş, karşısında yüzüne battaniye mahsur ’hayali dış satımcı ’. İşin esası apayrı oysa. Çölaşan soruyor, Çölaşan yanıtlıyor. Hayali ihracat değil, ’hayali mülakat ’ anlayacağınız!

Bir Cevap Yazın