Şappadak Yenge’nin ömrünü ben uzattım!

TRT ÇOCUK’UN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ

Ayrımsız Hoşbulduk:
Serencam kitabımı düğümlemek için eleştiri yazılarıma bire bir müddet vuzuh vermiştim. Kitabımı bitirip dizgiye verdim ve köşeme döndüm.

Benzeri baktım ki,  TRT Yavru almış başını gidiyor…TV8, Kanaltürk ve Kanal 7’yi zaten geçmişti. Deminden de onlara ırak meydanlık fark atmış. Bununla de kalmayıp Samanyolu TV’yi da yakaladı yakalayacak duruma mevrut. Mizah maka cuma namazı haset evvel 100 program listesine hem totalde hem bile AB’da 16 program sokmuş. Elan ne olsun!

TV 8 GİDİYOR, DÜNYA TV GELİYOR!

Ayrımsız Eyvah, yazık:
4 Teşrinievvel günlü yazımda, “Kanaltürk ve TV8’in patronları Atak Harir ve Mehmet Nazif Günal Bey’ler Kanallarının tıpkısı bala kanalına geçildiğini biliyorlar mı? (…) Belki biliyor, belki birlikte bilmiyorlar. Fakat ego olsam, bu tabloyu gördükten sonraları bilcümle sorumluların kulaklarını çekip,  cızık film ve bala programları yayınlamaya başlardım!” diye yazmıştım. Akış Ipek’te elan aynı akıntı namevcut ama Mehmet Nazif Günal harekete esbak olmalı kim; TV 8’i Acun Ilıcalı’ya satmış evet de satmak üzereymiş. Hoşgeldi ACUN TV!

PATADAK GELIN ABLA’NİN ÖMRÜNÜ BEN UZATTIM!

Ayrımsız Ego Demiştim:
Neyse, dediklerim asker yahut geç çıkıyor.
Söz Gelişi, “Fatih, evvel bölümüyle tekmil ayrımsız görüntü kırıklığı yarattı. (…) Böyle giderse Fatih, stabil ince ömürlü imkânsız!” demiştim. Anca da oldu!
Söz Gelişi, “Gürpedek Alçı’dan güneş nesil programcısı olur mu? Olanaksız!” demiştim. Öyle birlikte oldu!
Yazdıklarım Nagahan Gelin Abla’nin “Bırakın Konuşalım”programının ömrünü iki-üç hafta uzatsa dahi, program bitti. Hem da ne bayılmak! Elbette mı? Anlatayım:
Negehan Yenge, Biçim D’bile “Bırakın Konuşalım” dediğinden çok değil, iki hafta geçmişti kim, ben önce,
“Birden Alçı’nın programının ömrü, siparişçisinin ağırlığı kadar.  Yarın kaldırılırsa şaşırmam!” demiştim.
Sonradan da,
“Yanılmamışım. Aldığım haberlere bakarak Gelin Abla Apansiz Alçı, Cuma Namazı haset serencam defa çıkacak karı programına” diye yazınca dünya karışmıştı.
“Ben bu bilgiyi yazınca, Apansiz Yenge’nin hamileri Geçek yönetiminden ek süre murat etmiş olmalılar kim, yapımcıları çalışanları arayıp programımız devam edecek demişler. Ben bunu birlikte duyurdum. Ego ne Dangadak’ı tanırım hangi da politik hamilerini. Fakat zahirî karye rehber istemez! Ayrımsız göbek programı Sınır D’dahi önceki 100’e giremezse gider” dedim. Ve dediğim gibi birlikte oldu. Katma sürenin (Ilk Teşrin’in) böylelikle,  program Yol D ekranına veda etti.

NE ÇEKTİN BE YENGE!

Sonradan dahi Fox macerası başladı Şirakkadak Yenge’nin… Bakalım nasıl başlamış bu avantür? Aniden Alçı, Milliyet’teki köşesinde, karşı “programı bitiyor” haberlerini yapanlara sitem ettikten sonradan şöyle yazmış:
” Cuma Namazı günü (Yazı D’deki) izlence bitti, kendi başarısızlıklarının, çapsızlıklarının ve kaybedişlerinin hıncını benden kabul etmek isteyenler leş saldırılara başladılar ve ego aksata haset Fox ’ta başlamaya değişmeyen verdim”
Vay be! Meğerse bu kadar kolaymış bu gelişim! Alım Satım karar ver, pazartesi başla! Breh, breh, breh!
Neyse, devam ediyor yenge köşesindeki yazısında:
“Filhakika pazartesi başladık. Dizge şok oldu. Salı günü hemen özlük kuşağında ikinci olduk. Uzatmayayım: Cuma Namazı meridyen düzlemi telefonum çalmaya başladı. Arayanlar ‘önceki olsun ’ diyorlardı… Oysa genel ağ siteleri ballandıra ballandıra ‘esasen kovulduğumu ’ yazıyorlarmış. Aynı Yol D ’dahi programın üçüncü haftasında çıkan yalan’kovuldu’haberleri kabil”

YENGEYİ FOX’TA ÜSTELIK KONUŞTURMADILAR!…

Olayın aslıını ayrımsız bile ben anlatayım isterseniz. Yengenin hamileri programı geçtiğimiz haftanın başında apar topar Fox’a taşıdılar…
Bu izlence Fox’a taşındığı periyot, programın haddinden fazla detaylı ömürlü olmayacağını, ayrıca Fox’un Italyan umumi müdürü Pietro Vicari’nin Yengenin programına bir haftalık tecrübe süresi verdiğini üstelik biliyordum ama,  yazmadım. Zira lüzum Yenge ve gerekse hamileri, bu yazdıklarımı “düşmanlık” adına algılamaktaydılar… Onların düşünceleri on paralık mi hiç umurumda değil. Ancak programın emekçilerinin böyle  düşünmelerini istemem.
İstemem çünkü ben yemeden içmeden ve sadece gördüklerimi yazıyorum. Yazdıklarımın, programların sunucuları ve / yahut yapımcıları ayrıca ez kül roll caption’larıyla ilgisi bulunmayan!
Teferruatlı lafın kısası, “Bırakın Konuşalım” esasta bir Kanal D’birlikte olduğu kabil Fox’ta dahi bitmişti. Ancak yalvar yakar -belki birlikte bütün bütün ‘bitti” diye yazıldığı için- tıpkısı hafta elan ek süre makbuz. Çokça beklenen Ani Alçı, hafta sonu, “çok yıprandım” diyerek bıraktığını açıklayacak. Zaten yazısında bile bunun sinyallerini veriyor:
“Dostlar, bu selen akıllıcasına değil yarın yine ekranda olacağım ama ben doğrusu çok yoruldum. Serencam dönemde bu büyüklüğünde saldırılan, bu kadar biberli niyetle yaklaşılan kimesne bulunmayan galiba buralarda…  (…) Ancak şunu atlıyorlar: Ben burada tutunsam hangi evet, tutunmasam ne evet? Elhak iddialı değilim ki”

GELIN ABLA ZILGIT Mİ EDİYOR?

Tıpkısı Hadi Bakalım:
Neyse bekleyip göreceğiz. Daha Çok bu bahis hakkında boşaltmak istemiyorum. Yavan tadı verdi. Ancak bu kararımın Yengenin yazısındaki, “… hepinizi kadar ediyorum. Celi hukuku çiğneyenlerle derhal, kayırıcı plandaki organizatörlerle dahi zamanı geldiğinde hesaplaşacağım. Hiç kimsenin yaptığı yanına fayda kalmayacak!” şeklindeki tehditlerle ilgisi bulunmayan.
Ve sonuç adına başkalarını bilmem amma benim yazılarımın ne gelin abla ile hangi dahi programda müteharrik emekçilerle da ilgisi bulunmayan. Umarım bu serencam haftayı bereketli değerlendirip izlenme paylarını yükseltirler. Cenabıhak herkesin yolunu yalınlık etsin!

NESIL PROGRAMI YAPIMCILARINA TIPKISI BIRÇOK IBRET!

Bire Bir Aman Özen:
Konu poyra programLarından açılmışken, izlence yapımcılarına naçizhane önerilerde bulunayım:

1. Profesyonellerle çalışın.
2. Programınızda çeşitliliği sağlayın ve her daim koruyun.
3. Garaz kitlenizi gani çözümleme edin. Ve bu kitleye makul konuları işleyin.
4. Konuk seçiminde titiz davranın. Bilinmeyen ve silik kişilerden kaçının.
5. Veee sunma önemlisi,  sipariş sunucu ile çalışmayın, sunucunun oyuncağı olmayın!
Benden söylemesi!
Haydi Güzel Yapımlar…

KESKİN TÜRLÜ /keskinkalem@medyaradar.com

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın