Sarıerik saç dökülmesine iyi geliyor!

Takvim’de kayran düz habere bakarak saç sağlığı açısından sunma makro elementler olan selenyum ve tutya miktarı sarıerik erdemli oranda bulunuyor. Kayısının uyumlu tüketimi halinde saç sağlığı açısından mefret olduğu uzmanlar yoluyla vurgulandı.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, araştırı kapsamında Malatya’daki 240 kabil kayısıdan örnekler alındığını söyledi. Sarıerik içeriğinin kayırıcı sağılığına yararlarının araştırıldığını ifade fail Önal, eş sağlığı amacıyla çokça yetişkin olan selenyum ve çinko elementlerinin acilen hemencecik tekmil sarıerik çeşitlerinde bulunduğuna işaret etti.

‘BİR ARADA OLMASI İLGİNÇ

Selenyumun saç dökülmesini engellediğini, baştan çıkartmaya faydası olduğunu ve kanserle mücadelede etkili olduğunu aktaran Önal, “Çinkoyla bu arada bunların meyvede olması enteresan. Bir Nice meyveyi incelediğimizde ekseriyetle selenyum işaret miktardadır, tutya iz miktardadır. Üste reçete firmaları mineral haplarında bunları insanlara tahkim adına dahi sunmaktadır. Kayısı kemirmek dururken neden reçete alalım? Malatya’dahi kellik oranı araştırılsa kayısıdan kıran eminim ki bu oranının birkaç çıkacağı sonucu ortaya çıkar. Saçı dökülen, sarıerik yiyecek” dedi.

Bir Cevap Yazın