Şarkıcı Altay’ın uçuculuk hayali!

Altay’ın Akşam’da yayınlanan röportajı..

-Sohbetimize önceki yerine kullanılmamış albümünüz “Erkek Mösyö”la başlayalım diyoruz. Sevenlerinizin karşısına elbette bir projeyle çıktınız?

Albüm birikim çalışmasına başlayalı yaklaşık 1 yıl oldu. Biz ilk önceki “Bi ’husus Söyle” isimli şarkımızı dijital ortamda piyasaya çıkardık. Aslında onu üstelik bu şarkılarla bu arada çıkartacaktık amma bizi gidiş çok heyecanlandırdığı amacıyla tıpkı zaman önce dinleyiciyle buluşturmak istedik. Kasım ’bile “Bi ’madde Söyle” şarkımızı dinleyiciyle buluşturduk. Demincek da “Bay Mösyö” isimli şarkımıza klip çekip, sevenlerimizin beğenisine sunduk.

-Albümde saha alan “Bi ’öz Söyle” şarkısı müzikseverler vasıtasıyla iri gusto topladı. Bu ilgiyi bekliyor muydunuz?

Başta Fatih Veli gelmek amacıyla İskender Hissedar, İmre Haydaroğlu, şarkıda enstrümanlarıyla bize duygusal veren bilcümle müzisyen arkadaşlarım, ofisteki arkadaşlarım, sevgili menajerim Amaç Doyran, yapımcımız Polat Kaburgasız herkese çokça teşekkürname ediyorum. Tığ hepimiz bu şarkının ve albümün çok başarılı olacağına inandık. “Bay Bay”ın ve farklı şarkıların de haddinden fazla başarılı olacağını düşünüyoruz kim inşallah öyle olur.

AMATÖR RUHUMU TEK KAYBETMİYORUM

-Bu işe evvel başladığınız derece derece güncel hisleriniz arasında elbette tıpkı ayırt var?

Bu işe evvel başladığım zamanki heyecanım ile gündeş heyecanım arasında tek ayırt bulunmayan. Başkaca demin daha da heyecanlıyım. Çünkü kudretli gelmek amacıyla çıktı ceht sarf ediyorum. Önce başladığım zamanki o toy ruhu tek kaybetmiyorum. Şu anda röportajda da heyecanlıyım ki sahneye çıkmadan önce yıllarca çalıştığım meydan bile olsa heyecanlı oluyorum. Benim kudretli olmamdaki yer iri etkenler, işimi çok seviyor, işime çokça dikkat gösteriyor, işime tırsmak duyuyor olmamdır. Bu yüzden bu heyecanın tek ahit bitmeyeceğini düşünüyorum.

-Müzikte mal olmak üzere bittabi tıpkısı yol izlediniz?

Küçükken hep yır belirten bir çocuktum ve ilhak çalarak müziğe başladım. Hiçbir ahit çokça titr olacağım diyerek çalgı yapmadım. Bütün çok kudretli işlemler fethetmek için enstrüman yaptım ve bibi birlikte bunun için uğraşıyorum. Amacım kan aldığım ve sağlığım yerinde olduğu sürece yır söyleyebilmek

-İnsanlar sizi çok seviyor. Geceleyin programlarınızı kaçırmıyor. Nedir bu ilginin sırrı?

Ego evvel enstrüman yapmaya başladığım zamandan bugüne büyüklüğünde bütün faal çalgı aleti yerlerinde fiilen kariyerimi oluşturdum. Lise döneminde konservatuvar zamanlarında bilcümle çalıştım. İki gitarla veya orkestra kurup arkadaşlarla beraber çalıştık. O yüzden üstelik insanların kafasında bütün şeb kulübü, çok eğlendiren bir Altay intibası var. Ben bile zaten bunu yapabildiğim, hakeza bir yeteneğe erbap olduğum için Tanrı ’ıma binlerce defa şükrediyorum.

HER ŞARKININ AYRI BIRE BIR LEZZETİ VAR

-Akıbet dönemde yapılan albümleri elbet buluyorsunuz?

Bazıları tuzlu, bazıları üzücü, bazıları düzensiz, bazıları fırında pişmiş yani seçkin şekilde uzunçalar yapılıyor. Yemeklerden yaşıt verdim çünkü herhangi bir şarkının ayrı aynı lezzeti var. O yüzden herkese seslenme fail şarkılar var. Yani sen gelişigüzel dönme tıpkısı yemeği yemiyorsun. Şarkılar üstelik hakeza. O yüzden spektrum ve cem var. Bunun da böyle olması çok sunturlu. Serencam dönemdeki şarkılarda da yapılan bu tarzların çeşitliliği, sanatçıların bambaşka arayışlar süresince olması çok güzel bence.

HEDEFİM UMUM KONSERLERİNE ÇIKMAK

-Müzikal anlamdaki hedefleriniz nelerdir?

Şu asıl kadarki umum hedeflerime ulaştığımı ve bundan ahir koyduğum hedeflere birlikte inşallah ulaşabileceğimi düşünüyorum. artık imdi ahali konserlerinde çıkmak, çıktı insanlarla aynı arada görünmek istiyorum. Zira filhakika farklı taraftan gece kulüplerinde ya üstelik ekstra dediğimiz işlerde çokça sakil ayrımsız şekilde çalışıyoruz

-Müzikçi olmasaydınız ne mesleği açmak isterdiniz?

Bereketli kim müzikçi olmuşum ama müzikçi olmasaydım pilot olmayı çokça isterdim. Hayalim cenk pilotu olmaktı. 

Bir Cevap Yazın