Saruhan Hünel üslup sırlarını anlattı

Akşam’dan Aysun Yıldız’ın röportajı..

Taze kızların beğendiği birisiniz. Moda ve stilinizi temas etmek istiyorum… Biçem sizin için ne ifade ediyor?
Biçem kişiye yakışandır. Dizge herkesin tarzını düzenlemek zorunda değil. Filhakika beğenilseydi biçem sahibi olunmazdı. Herhangi Bir bireyin kendine göre ruh vahi ve psikolojisi var. Önemli olan kendinizi bittabi hissettiğiniz. Çuval de giyseniz göğsünüz gelecek akıllıca kazanç, omuzlarınız dikleşir ve girişim atarken kendinize anca bire bir özgüven dirimsel kim, üzerinize giydiğiniz tamamen formalite olur. Asıl biçem bence budur ve beyinde biter.

Modayla aranız elbet?
Modayı takip etmiyorum. Zaten hazır giyimciler modayı ayağımıza kadar getiriyor. Erkeklerle ilgili modada dokuz canlı farklılık söz konusu değil. Paçalar evet kısalıyor evet uzuyor…

Dizideki tarzınızla öz tarzınız benziyor mu?
Dizide ana ortaklık patronunu oynuyorum. Biberli adamla mücadele etmek üzere Antep ’e mevrut biriyim. Nedeniyle orada bütün topluluk elbise giyiyorum. Normal zat hayatımda çabucak özel günlerde ceket ve pantolon giyiyorum.

SEKTÖRDE 25. YILIM

İzleyicinin gözünde bire bir Saruhan Hünel imajı var mı?
E tabii sektörde 25. yılımı doldurdum. Dolayısıyla insanların gözünde bire bir Saruhan Hünel formatı var. O formatın kenarına, sağına ve soluna taştığınız ant, insanlar süratle içtimai medyadan veya maillerden “Biz sizi böyle bilmiyorduk” diyerek aksülamel gösteriyor. Beni, abisinin ve babasının veya çok sevdiği istinkâf etmek duyduğu akrabalarının namına koyanlar var.

Diziden beklentiniz hangi?
Karakul dizisine sonra katıldığım amacıyla şanslıyım. Zira müesses bir düzene içeri oldum. Beklentim, insanların seve bileceği aynı karakter ve devamlılığı olan tıpkısı aksiyon beğenmek.

“Aktör olmasaydım şunu yapardım” dediğiniz benzeri husus var mı?
Ticaret yahut yöntem yapmayı isterdim. 

Küçükken oyuncu mu kalkmak istiyordunuz?
Alakası yok.

Ne tutmak isterdiniz?
Küçükken hangi kalkışmak istediğimi hatırlamıyorum desem çok mu komik tamam…

EN ÖNEMLİSİ ERINÇ

Sizin için amor nedir?
Aşk gelip geçicidir. Benim üzere genişlik kebir molekül saygı ve huzurdur. İnsanlar birbirlerine karşı saygılı ve rahat davranırsa bağıntı doğrusu tamam. Söz Gelimi beyninde tıpkısı özdek yokken ağlayan kadını tek sevmem. Kadınların sunu büyük silahı yakınmak… E âdem hangi yapsın?  Erkek ağladığı zaman o adamı beğenmezler. “Hakeza eş mi olur be” deyip kenara atarlar. Türk kadınları pederşahi bir aileden geldiği üzere maskülen erkekleri seviyor. Kendisine topluluk çıkacak, koruyacak ve kollayacak. Benim dizilerde canlandırdığım bilcümle karakterler dahi hakeza.

Sizde dahi anca tıpkısı çatı var sözde…
Mecburen… Anadan Doğma itibaren anca tıpkısı yapıda büyüdük. Mutedil kademeli benzeri ailenin çocuklarıyız. Mahalle kültüründe yetiştik. Bizim mahallemizin kızına kimesne laf atamaz. Biz mahalledeki kızların tek birine göz koyamayız. Çünkü onlar bizim kardeşlerimiz, bizler birlikte onların ağabeyleriyiz.

ELLERİM ÇIRILÇIPLAK MANİKÜRLÜ

Kendinize kuşkusuz bakımlar yaparsınız?
Benim şöyle ayrımsız şansım var ayaklarım ve ellerim doğuştan manikürlü. Ömrümde manikür yaptırmadım. Ama katiyetle 15 günde bire bir kuaförüme giderim. Saç bakımıma azami ilgi göstermeye çalışıyorum.

Spor yapıyor musunuz?
Tıpkı bölüm spor yapıyordum, bıraktım. Amma esasen başlayacağım. Vesile buldukça nasıl masaja gidiyorum. Kendimi çok mebzul hissediyorum.  Cilt bakımına sık sık gitmeye çalışıyorum. Katiyetle yatmadan evvel cildimi yıkarım. Uyandığım zaman yeniden yıkarım ve cildin soluk almasını sağlarım. Nemlendirici ve ihtiyarlama karşıtı olan rastgele şeyi kullanırım. Filhakika sigara ve alkol kullanmıyor olmam cildim üzere arz kocaman öz. 

Bir Cevap Yazın