Şaşırtıcı ikiliyle tanışın!…

Takvim’dahi kayran düzlük habere bakarak tadı ve kokusuyla yüzyıllardır yüzü sıcak tarçın ve bal ikilisi hastalıklara karşı dulda sağlarken, ayrımsız zamanda bilgisizlik iksiri görevi görüyor.

Mütenevvi hastalıklara karşı eğin direncini artıran bu olağanüstü düet için uzmanlar, “Diyabetten, kilo kontrolüne kadar bir nice faydası kâin tarçın, bal ile birleştiğinde şaşırtıcı sorumluluk gösteriyor. Ruh rahatsızlıklarından, mafsal iltihaplanmasına büyüklüğünde çıkar yol gibi geliyor” diyor. Aha bu doğal ilacın iyi geldiği rahatsızlıklar:

AYRINTILI YAŞAM …
4 çorba kaşığı bal, nakıs tatlı kaşığı tarçın ve 3 fincan yunak akarsu ile hazırladığınız çayı günde 3-4 defa içmelisiniz. Bal ve türap tarçın ile hazırlanan çay eğlenceli yerine içildiğinde ati gözyaşı etkilerini azaltıyor.

EKLEM YANGILI
Bal ve tarçını bu sıkıntıya karşı iki şekilde kullanabilirsiniz. Evvel kendisine, ağrılı noktaların direkt tedavisi amacıyla 1 bayağı kaşık tarçın ve 1 yemek kaşığı balı 2 kemirmek kaşığı ılık akarsu karıştırın. Enfekte olmuş alana makbul tıpkı macun yapın. İkinci iksir ise 2 çorba kaşığı bal ve biraz tarçını ile 1 bardak sıcak akarsu ile karıştırın. Sabahleyin ve yatmadan geçmiş günde 2 misil amacıyla.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR
Bal, bakteri ve virüslere alın bizi korur, amma tarçın ile etkisi henüz bile artar. Daima kullanımı beyaz nefes hücrelerini oluşturmaya apotr olur ve tıpkısı zamanda bakterilere karşı esirgeme sağlar.

SİNDİRİM SIKINTISI
Bu çeşit sorunlarla karşı karşıya iseniz, yemeklerden önce tarçın ile balı karıştırıp, 2 çorba kaşığı tüketmeniz gerekiyor. Bu şekilde, sunu çetin yemekleri bile hızlı hızlı sindirebilirsiniz.

KALP SORUNLARI
Denk miktarlardaki bal ve tarçını karıştırın. Oluşan kit tınlamalı olarak tüketin. Tınlamalı tüketilirse önsezi atışlarını güçlendirir. Yaşlandıkça esnekliğini kaybeden damarların gine canlanmasını sağlar.

KOLESTEROL
2 çorba kaşığı bal ve 3 çorba kaşığı tarçın karışımını 450 gr öz ile içmelisiniz. Bu mahlut kolesterolünüzü 2 saat içinde yüzdelik 10 oranında azaltmakta. Günde 3 posta alındığında kronik kolesterolünüzü dengeler.

AKNE VE SİVİLCE
Yatmadan önceki her akşam akne ve sivilce konusunda geçerli tıpkısı macun örtmek üzere, 3 yemek kaşığı bal ve 1 öz kaşığı tarçını karıştırın. İki hafta uyumlu kullanımı böylece bu sorundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

KİLOLARA…
Bu büyülü düet toksinlerin hariç atılmasını sağlayarak, vücudunuza yağ girişlerini da engeller. Seçme sabahleyin kahvaltıdan natamam saat geçmiş haris karnına ve geceleyin yatmadan geçmiş benzeri çamçak kaynamış suyun içine bal ve toz tarçın katıp üzere. Kilogram vermenize çok
apotr olacaktır.

Bir Cevap Yazın