Şaşkın masal anlatmayı haddinden fazla seviyor!..

Gelişigüzel hangi büyüklüğünde bu kortej genelde gösterişsiz kadınlar üzere söylenmiş olsada sana bile uyar! üste biraz birlikte bol gelir..

Ben, senin karşı yazdığım önce yazıda, bağış gecesi, aynı çokça güç sahneye gelirken neden o kişilerin beraberinde değildin (senin tabirinle) rikkat göstermedin dahi, elden bire bir kişiye bu büyük davranışı sergiledin ve girişte bozukluk çabucak benzeri kişiyi karşılayıp yerlere kadar eğilip temennah ettin de apayrı tek kimseye bir davranışı göstermedin diye niteleyerek eleştirdim… Bol hatırla…

Sen bile, bana eleştirdiğim konu çerçevesinde cevap verebilir ve bu eleştirimin sonuç evre falsolu olduğunu yazında üstelik belirttiğin gibi nezaketsiz biri olduğumu, falan diyerek bitmeme eden bir cevabi yazı yazabilirdin…

Fakat sen, yazdığın yazıda eleştirdiğim konu üzerine bodur bir yanıt yazarak geçiştirip ve seni on paralık dayalı etmeyen ve hiç bire bir hikmet sahibi olmadığın ve 5 senedir davası süren ayrımsız dosya hakkında ahkam kestin..

Çoştukca çoştun, sözde sacitaslan.com sitesini bu arada kurmuşuz ve cebinden paralar harcamışsın üzere hesaplar yaptın..

Beni, “sitene reklam ahzetmek için birilerini tehdit yazar yahut şantaj yapıp reklam alırsın ihtimal” diye suçlama ettin..

Elan da ati gidip “iki kişin bildiği peçe” değildir diye “kerameti kendinden taşınır” bire bir laf ettin!..

Bu yazdıklarını benim eleştirdiğim konuyla nasıl bağdaştırabildin?.. Ya okuduklarını anlamıyorsun yada işine gelmiyor..

Bak hemşerim, çalıştığın gazetenin “bap sekreterimisin yoksa “fiko” abisinin hususi işlerine vekil işyar birisimisin” bilmiyorum amma ego, senin gibi sayeler sebebiyle sayebent olan biri değilim ve hayatım süresince da Allahtan ayrıksı güveneceğim hiç benzeri bilek olmadığı kadar kimsenin gücüne sığınarak ne yaşadım hangi bile konuştum…

“Hangi paralı leşker, ne paçoz, ne pezevenk” seni böyle konuşturuyor!… Bilmiyorum ama bokunu çomaklamaya devam ediyorsun..

Antrparantez zaman itibarım var diye niteleyerek gelgel girmişsin amma var olduğunu zannediğin o saygınlık senin değil çalıştığın gazetenin…. Bunu gerçeği on paralık bir zaman unutma…

Eskiden o gazete senden haddinden fazla henüz muhteşem görevlerde bulunmuş kişiler vardı ve kendilerini aynıyla senin üzere çokça koca ve haddinden fazla canlı zannediyorlardı ama hangi zaman kim kapının önüne koyuldular hangi gariptir ki ertesi ahit mahallenin sokak “köpekleri” üstelik esenleme vermez oldu haberin olsun!..

Nedeniyle hayatında tek beş on uyugulamaya koyma cesaretini gösteremeyeceğin olaylardan ve imalı konuşmalardan uzak dur ve bazı sözcükleri o çok özendiğin külhanbeyi jargonu ile kullanmaktan vazgeç..

Kafasını baş bıçağı ile kazıtan birileri kabadayı olabilseydi “GÜLÜK” milleti haraca bağlar geceler boyu haris namına uyumazdı.. 

Bu olaylarla ilişik yan yana tanıdığımız insanların müspet konuşmalarını dikkate alarak sesimi kesmişken, kendiliğinden fon kurup senin amacıyla “korktu, tırstı, saklanacak düz arıyor” falan kabilinden sözleri söylediğimi nerenden uydurdun?..

Müşterek tanıdıklarımızın bu konuyla ilgilendiren yapmış olduğum konuşmaları sana aynen aktardıklarını biliyorum, kendilerine bir defa henüz sormanda fayda var, senin ardı sıra taşlama hamiz tıpkısı söz bile söylemedim..

Amma demin sana açıkça söylüyorum…

Hayallerini, gerçekmiş kabil varsayıp, kurumuş boka akarsu serpmekten vazgeçmediğin sürece, yazdığın önceki yazına da sonuç yazdığın yahut yazacağın yazına dahi bir sabahleyin bire bir akşam, günde iki sefer seferim var!…

Deminden hoşuna gitti mi?.. FİKO ’NUN APTAL ’I…

Sacit Arslan

 

Bir Cevap Yazın