‘Satanist davası’ bitmedi

Hürriyet’ten Eyüp Serbest’in haberine bakarak İstanbul Ortaköy ’birlikte 13 Eylül 1999 gecesi, daha 17 yaşındayken tıpkı satanist ayininde vanşice maktul Şehriban Coşkunfırat ’ın ailesi, 16 yıl sonra cezaevinden boşaltma edilen sanıklar Açık Deniz Arslan, Ömer Polat ve Zinnur Gülşah Dinçer ’e 211 bin TL ’lik manevi tazminat açtı.

Coşkunfırat ’ın baba ve ablalarının sav dilekçesinde, cinayetin detayları ve maznun ifadeleri üstelik yer aldı. İstanbul 4. Temel Hususiyet Mahkemesi ’nde açılan davada, Şehriban ’ın babası ve 6 ablası üzere 30 ’ar bin TL manevi, antrparantez baba Memet Coşkunfırat için 1000 TL maddesel tazminat kâm edildi. Dilekçede misal kendisine üstelik Entelektüel Sıkıntı davası gösterildi.

ZAMAN AŞIMI İTİRAZI

Şehriban Coşkunfırat ’ın ablası, “Amacımız katiyen para değil. Elden katiller de yaşadıklarımızı unutmasınlar istiyoruz. Paranın bire bir kuruşuna dokunmadan müfit kurumlarına bağışlayacağız” dedi. Ödence davasına önceki cevabı ise, sanıklardan Zinnur Gülşah Dinçer, mahkemeye gönderdiği iki sayfalık halk yazısı mektupla verdi. Dinçer mektubunda, “Davada taleplerin ahit aşımına uğradığını düşünüyor ve bu taleplerin reddedilmesini istiyorum” diye yazdı.

‘ŞEYTAN ONU İSTİYOR ’

Türkİye 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin şokunu elan atlatamadan, ilk satanist cinayetiyle tanışmıştı. 8 çocuklu ailenin kızı Şehriban Coşkunfırat, Açık Deniz Arslan, kız arkadaşı Zinnur Gülşah Dinçer ve Ömer Çelik marifetiyle, 13 Ilkgüz 1999 ’de, o akşam yaşanan 5.8 ’lik artçı yer sarsıntısı konusunda Engin Arslan ’ın,Zaman ayın 13 ’ü. Şeytanla konuştum, kurban istiyor. Sarsıntı da işaretiydi. Şehriban ’ı seçtim” sözleri konusunda vahşice bıçaklanarak öldürüldü. Üç maznun müebbet hapisle cezalandırıldı.

Bir Cevap Yazın