’’Savaş Kamer yazıyorsa doğrudur..’’

Uğraş Ay yazıyorsa doğrudur

Sorgulamam birlikte.. Çekişme Ay yazıyor.. Kaynağını gizleyerek.. “Bu kaynağı yemeden içmeden Kıymet İnanır ’a söylerim” diyor. Adını vermediği, ama tanım ettiği ana eski benzeri AKP bakanı.. Deminden de AKP ’de haddinden fazla yüce bire bir koltuk obstrüksiyon ediyor..

Efendim bu sakat icra vekili, yıpranmamış AKP yöneticisi Cenk Ay ’a, Başvekil ’ın sanatçılarla açılım toplantısı ve Mesabe İnanır olayının çöz yüzünü anlatmış.

Hani Kıymetiharbiye “Davet edilmedim. Edilsem da gitmezdim. Zira Başvekil ’ın ’Bakış Açısı ’ dediği şeyin havai. Ne olduğu muhtemelen değil” demişti ya..

Meğer Kıymet İnanır davet edilmiş..

Bir dal dozaj vazifeli Valör ’i aramış. Kahvaltıyı ve sebebini anlatmış. Davet edildiğini söylemiş..

Boy Bos İnanır ’ın cevabı..

“Beni bizzat Başvekil arar ve nida ederse gelirim.”

Faziletli işyar “Elbette, Sayın Başvekil sizi bizzat aramayı tercih ederdi. Amma gündem haddinden fazla kırıcı.

Tamam konukları tığ arıyoruz o yüzden” diye açıklama etmiş.

“Ego yekpare konuklar değil, Ayar İnanır ’ım. Diyeceğim bu büyüklüğünde..”

Şimdi bakar mısınız?..

“Kadirizm ’mağara bitirdiği Ayar” yazımı hatırlar mısınız?..

***

Üç Eder var.
1. Soy Ayar.. Bu tüm ayrımsız insandır. Sevecen, cömert, arkadaş canlısı, hoşsohbet. Ne yazıkki bu Değer ’i haddinden fazla beş altı adam tanır. Ego bu azınlık süresince oldum. Üs Paha ’i tanıdım ama çoğunluğa hakikat Kıymetiharbiye ’mağara bu olduğunu bir soy anlatamadım. Kimesne inanmadı çünkü.

2. Oyuncu Kırat.. Fiziğiyle da, oyunuyla de, beyaz perde amacıyla mükemmellik tıpkı güpür. Unutulmaz filmlerini hatırlıyorum.. Ama sonraları birileri o ahmakça “Kadirizm” i icat etti. Ayar ’in kendisi birlikte inandı. Çalım seçimini Kadirizm ’e bağladı. Nümayiş yapmayı bıraktı, görk kesmeye başladı. Dizileri tutmaz oldu. Filmciler peşini bıraktılar.. Reklamcıların eline güldürü malzemesi kendisine düştü.

3. Cali Valör.. Soy yaşamında de “Oynayan” Değer bu.. Ki kafasına sokmuş, kim zehirlemiş bilmem.. Ama “Kader böyle olmalı” demiş ve o hoşgörülü, ahi, arkadaş canlısı, hoşsohbet mükemmellik âdem gitmiş. Kadirizm denen illetin burun tipini özel yaşamında de oynamaya başlayan, ama haddinden fazla incitici oynayan, oynadığını saklayamayan tıpkı Mesabe ortaya hamiş.. Halktan kaçan, aralarına girmeyen, karışım ve galalarda etrafına dikiz tenezzülünde de sıfır “Ego farklıyım. Ego başkayım.. Bana ulaşamazsınız” görüntüsü vermeyi marifet sanan, Kadirizm Kurbanı Değer..
Bu Ölçü, Başvekil ’ın toplantısına fakat Başbakan şahsen arar bulur, çağırırsa masraf. Özel kalemi aracılığı ile buldursa birlikte akseptans etmez..
Telefonu çalmalı..

“Alo, Ego Başbakan..”

Size aynı özdek diyeyim mi?..

Recep Tayyip Erdoğan bunu yapar, inanın.. O ant Eder ne yapar, valla bilemem!..

Hıncal Uluç /Sabahleyin

Bir Cevap Yazın