Şebnem Bozoklu’nun Şener Bayındır hayali

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı..

Dışarıdan haddinden fazla güler yüzlü ve fazlalık görünüyorsunuz… Hayatta size hangi erke veriyor?

Hayatın kendisi bana esasta erke veriyor diyebilirim. Dünyaya gelmiş olmaktan ve hayatın zarfında varolmaktan mutluyum. Elbette kim avlu mükemmel değil… Ve tabii kim bir nice incitici molekül, birçok köstek, birçok sakil nitelik yaşıyorum sistem kabil ama bati aldığım şeylerin başında hayatın kendisi geliyor. Ant akıp giderken aynı şekilde yuvarlanıyoruz hayatın içine… Hiçbir devir rastgele şeyin yeryüzü doğrusunu  kesmek zorunda hissetmiyorum kendimi ya da herhangi bir ahit akilane fayrap etmek zorunda değilim. bunun dahi bana ayrımsız sakil ve pozitivite verdiğini düşünüyorum. Mükemmeliyetçi değilim, bu yüzden de biraz içim abat olabilir.

Bir projeyi akseptans ederken yeryüzü şanlı kriterleriniz nedir?

Insani işlemek isterim sette… Uykusuzluktan ölmemek isterim. Bunun dışında kemiksiz kurallarım yok…

ERKAN’LA ORTAK TIPKI DİLİMİZ VAR

Eskimemiş filminiz ‘Yok Artık’ vizyona girdi… Asuman pekâlâ bir eş?

Filmde yeterlilik sınavına giren ayrımsız öğrenciyi oynuyorum… Ama onun söylediği on paralık ayrımsız şeye inanmamanız gerektiği kabil, benim bu karakterle ilgili söylediğim hiç aynı şeye birlikte inanmasanız bol peki. Hayatın içinde dahi Asuman kadar birilerini görürseniz bence küçk kıytırık kaçın.

Peyrev ‘Yok Artık’ta hangi bulacak?

Izleyici bence bu filmde yeni jenerasyon oyuncuların neye güldüğünü görecek. Çünkü biz amiyane öz sinirimizi bozan şeylerden film yaptık.

Ulan İstanbul’un ardından yıpranmamış filminizde da Erkan Kolçak köstendil’le oynuyorsunuz… Sizi birlikte tutkun olmak haddinden fazla dörtköşe… Almaç arkasında lacerem bire bir uyumunuz var?

Erkan benim çokça gür ve haddinden fazla sevdiğim ayrımsız arkadaşım. Kameranın arkasında de sağlam ve tehlikesiz benzeri dostluk ilişkisi kurulduğu amacıyla filhakika siz böyle evire çevire şeyler söylüyorsunuz. Haddinden Fazla mebzul anlaşırız, eş bir dilimiz vardır.  Tıpkı şeylere güleriz, tıpkı şeyler sinirlerimizi bozar. Bunun çokça etkilediğini düşünüyorum.

RAHATLIĞIM ŞIKLIĞIMDAN DAHA YÜCE

Şöhret hayatınızı elbet etkiliyor?

San hayatımın tıpkı parçası haline geldi benim elimde olmadan… Benim erinçsiz değilim. İnsanlar biryerlerde beni görüp sevdiklerini, beğendiklerini söyledikleri antlaşma bahtiyar oluyorum.

Kameralar uğrunda fena hâlde, süslü, kalıplı kıyafetli darılmak sizin amacıyla ne büyüklüğünde oylumlu?

Bende şöyle aynı madde var. Tığ herhangi bir sabaherken saatkerde sete gidiyoruz, çokça geç saatlerde çıkıyoruz. Bu sette olduğumuz 15 saat boyunca yüzümüzde makyaj, saçımız sarman, ayağımızda ökçeli pabuç, üstümüzde on paralık giymeyeceğimiz garip ibret kostümler… Ben açıkçası bire bir çevrim olan tatilimde hiç makyaj yapmamayı, kafama benzeri kapela geçirmeyi, tıpkı spor ayakkabı bire bir jean giyip çokça bayındır bir şekilde sokağa çıkmayı yeğleme ediuorum. O tam üstelik bir azrail görürse çekiyor. Ben rahatlığıma haddinden fazla elan fazla ehemmiyet veriyorum. Rahatlığım, şıklığımdan henüz önemli…

ONLARLA OYNASAM AKLIMI KAYBEDERİM

Birçok projede çokça kızıl isimlerle oynadınız… Kategorik alay malay işlemek istiyorum dediğiniz benzeri insan, oyunca evet da yönetmen var mı?

Muhakkak koca böyle hayalat kurar. Çokça kızıl oyuncular var Türkiye’de… epey ama aşağılık Heybet Altuğ’la oynamayı çok ama haddinden fazla isterim. Şener Şen’le düdüklemek haddinden fazla isterim hayallerimden tıpkısı tanesi Murat Yücel’le oynamaktı, ne şaslıyım kim kendisi hem yönetmenken oyuncusu kendisine hem de iki aktör kendisine müşterek olarak oynama şansını elde ettim. Şevket Altuğ ve Şener Şen’le oynarsam aklımı kaybedebilirim.

EVLİLİK BENİ YUMUŞATTI

Eşiniz Emre İzer’le geçtiğimiz günlerde 5. evlilik sene dönümünüzü kutladınız. Dünyaevi hayatınızda ne değiştirdi?

Elbette ki çabucak bambaika aynı hayata girdim. Genelde aldığın kararlarda bütün ferdî, tek başınasın. Yapacağın şeyleri belirlerken, izlence yaparken tek başınasın. Ama bir anda hayatını eksantrik biriyle tafsilatlı süreler alay malay geçirmeye başlıyorsun. Bu tabii kim insanı biraz yumuşatıyor. kayırıcı ilişkisini elan ongun öğreniyorsun. Karşındaki insanla elbette konuşursan, onunla naslı tartışırsan henüz doğra hareket edeceğini öğreniyorsun. Evlilik beni olumlu yönde değiştirdi, inşallah herkesinki öyledir.

Bir Cevap Yazın