Seda Sayan’a sponsorundan iri alışılmamış!

Milliyet’in haberine göre sosyal medyada programın yayından kaldırılması için kampanya başlatıldı. Artan tepkiler karşısında programın sponsoru olan firma anlaşmasını tağyir ettiğini duyurdu.

İşte o izah;

AHA PROGRAMDAKİ O GÖRÜNTÜLER (VIDEO)

RTÜK’TEN AÇIKLAMA

Radyo ve Televizyon Arka Yerleşmiş (RTÜK), “iki eşini öldüren kişinin konuk edilmesine” ilişkin, programın nişane hizmeti ilkelerine uygunluk açısından uzmanlarca değerlendirildiği, gelişigüzel müeyyide kararı alınması halinde kamuoyuna vukuf verileceği bildirildi.

RTÜK’ten yapılan mukayyet açıklamada, söz konusu programa toplumsal medyada okkalı tepki gösterildiği belirtildi. Ense Kurul’un 444 1 178 numaralı Bildirişim Merkezi’ne da telefon ve elektronik posta vasıtasıyla takatli haddinden fazla şikayet geldiği tabir edildi. Bazı izleyicilerin RTÜK’ün programa müdahale etmemesini tepkiyle karşıladığı aktarılan açıklamada, RTÜK’ün emek usul ve esasları ile medya hizmet sağlayıcıların yayınlarında uymaları gereken kuralların 6112 Az Radyo ve Televizyonların Bünye ve Im Hizmetleri Için Kanun ile belirlendiği hatırlatıldı.

RTÜK’ün programlara yayından önce veya işaret sırasında herhangi bir şekilde engelleme etme yetkisi bulunmadığına dikkat çekilen açıklamada, Peş Kurul’un, programlar yayınlandıktan sonradan, Yasa’da öngörülen hükümlere agreman açısından denetlediği ve iz ihlali görülen programlarla ilgili uygun tanıdık müeyyideyi uyguladığı belirtildi.

Bir Cevap Yazın