Seda Tosun’un hayalinde okuyuculuk var

Ses Tosun’un Akşam’birlikte yayınlanan röportajı..

Bugüne büyüklüğünde canlandırdığınız karakterler size neler kattı?

Deneme ve farkındalık kattı. Seçkin projede birbirinden hür karakterler canlandırdım. Hepsinin ayrı aynı heyecanı vardı. Değişik karakterleri canlandırmayı seviyorum. Ayrıksı hayatlara konuk almak ve bunu toplumla ısınmak adamakıllı aynı duygu.

BAŞARILI AZ ÇOK HIRSLANIYORUM

Köpoğluluk sizin için ne tabir ediyor?

Mesleğime âşığım banko. Aktör olmayı seviyorum. İşimi severek yapıyorum. Aktör olmasaydım şurası yapardım diye niteleyerek yaşıt veremiyorum. Çünkü bunun aksini düşünemiyorum üstelik. Oyunculuğun bana başarı getirdiğini düşünüyorum. Liyakatli az çok hırslanıyorum, henüz dahi iyisini yarmak istiyorum. Söz Misali tıpkı süre bilahare başka işler yapacak olsam de oyunculukla yürütmeyi düşünüyorum. Caymak bulunmayan (gülüyor). 

Görselliğin önemi olduğunu düşünüyor musunuz? Sizce güzelleşmek yarar mı?

Haddizatında bu boyut çoğu devir dezavantaj diyebilirim. Bazı Bazı görsellik projeye uygun olmayabiliyor. Oyunculukta yüce olan ferah aynı yüze ve vücuda sahip olmak değildir. Mefret olan o karaktere sahn vermektir. O bile oyunculuğun güçlü olup olmamasıyla bağlantılıdır. Görk, insanın aksesuvarıdır. Tek başına manidar olanaksız. Benim benzeri maltalık felsefem var: Güzellik geçicidir, ebedî olan ruhlarımızdır. Bu alay her şeyi anlatıyor sanırım. Zeka olmadan, sükse olmadan, sağistem olmadan güzellikte olmasın bence.

Hayranı olduğunuz ve alay malay aynı projede azamet ahzetmek istediğiniz oyuncular var mı?

Bir Tane hayran olduğum birey Türkan Şoray ’dır. Elan filmlerini izliyorum. Kendisini çok başarılı buluyorum. Oyunculuğa bitmeme ediyor olsaydı onunla bir projede olmayı haddinden fazla isterdim. Haluk Bilginer ’mağara oyunculuğunu dahi beğeniyorum.

Sosyal medyayı enerjik kullanıyor musunuz?

Çabucak Instagram hesabımı faal namına kullanıyorum. Oynadığım karakterlerle ilgili paylaşımlar yapıyorum. Ve aldığım tepkiler çok iyice. Yaptığım işlerin beğenilmesi ve izleyiciler yoluyla kudretli olduğumun söylenmesi beni mutlu ediyor. İnsanlar kendilerinden tıpkı kıvılcım buluyor izlerken. Ne mutlu ki insanların duygularına, hayatlarına eş olabiliyorum. Herhangi Bir iyice reaksiyon emeğime bire bir alkıştır.

ŞÖHRET BENİ MÜTEVAZI YAPTI

Gereksiz zamanlarınızda neler yapmaktan afiyet alıyorsunuz?

Tutum yapmayı seviyorum. Yürüyüşe başladığımda sayı farkı iki saat büyüklüğünde yürüyorum. Fitness yapıyorum. Arjantin tango yapıyorum. Sıkıntı söylemeyi seviyorum. Sinemaya gidiyorum. Saz dinliyorum. Derrace sürüyorum. Ara Sıra koşma yazıyorum. Oyunculuk egzersizi yapıyorum.

ÖNCE IMGE SONRALARI MUTLULUK

SEVMEK, verilmek hayatınızda neleri değiştirdi?

KESILMEK beni henüz dahi alçak gönüllü biri yaptı. İnsanlarla iletişim kurmayı seviyorum. Adlı olmadan geçmiş nasılsam demincek birlikte öyleyim. Sevilmek, popülerite evire çevire benzeri duygu.

Hayatınızda hayalleriniz evet dahi keşkeleriniz var mı?

Yer şişman hayalim işimde değme ant kalburüstü gelmek. Ne yaparsam yapayım domuzuna sonuçlar elde etmeliyim. Beni ayakta tutan madde yaptığım işi insanların sevmesi, ölçüm etmesi. Başka ayrımsız hayalim ise hanende başlamak. Bu küçüklüğümden beri aklımda olan bir molekül. Müzikle yakından ilgileniyorum. Afi eğitimi alıyorum. her an seçkin molekül olabilir.

Son adına söylemek istedikleriniz nelerdir?

Benim insanlara hikâyelemek istediğim ayrımsız molekül var. Hangi olursa olsun tayf etmekten vazgeçmeyin. Ve hayallerinizin takiben koşmaya üşenmeyin. Eğer kendinize güvenip, makul adımlarla ilerlerseniz muvaffakiyet size gelecektir. İstediğiniz bire bir şeyden asla vazgeçmeyin. Sabırlı tevessül etmek icap. Bahtiyarlik içimizde. Evvel imge sonra bahtiyarlik.

Bir Cevap Yazın