Sedat Delice ve adamlarına bakı

Hürriyet’te düz düz habere bakarak mugayir dünyasının adlı isimlerinden Sedat Delimsirek ’mağara kardeşi Vedat Delimsirek benzeri süre önceki İstanbul ’da uğradığı silahlı hücum sonucu öldürülmüştü. Bu olayın peşi sıra Sedat Mecnunca ’in alın gruba yönelik gösteri hazırlığı süresince olduğu iddiasıyla polis güçleri eliyle operasyon düzenlenmiş, fakat Sedat Delice yakalanamamıştı. Üzerine yakalama emri mevcut Sedat Delimsirek 2 dönme evvel İstanbul Edvar adliyesine anbean mahkemede rapor vermişti. Delimsirek ifadenin peşi sıra de serbest bırakılmıştı.

Bu gelişmeler üstüne Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlar Büro Müdürlüğü ’hangi vabeste ekipleri İstanbul ’dahi azade kalan Sedat Mecnunca ve adamlarını takibe aldı. Yapılan izlem ve istihbarat çalışmanın arkası sıra Sedat Delimsirek ’mağara memleketi Samsun ’a geleceği belirleme edidi. İki makine ile sabah Samsun ’a gelen Delicesine ve adamları Alaçam İlçesi ’nde Kaçakçılık ve Tevhit Suçlar Yazıhane Müdürlüğü ekipleri eliyle durduruldu.

Polis Güçleri her iki otomobilde yaptığı aramada 7 ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ilişkin 7 şarjör ve 150 mermi ele geçirdi. Otomobilde kâin Sedat Delice, yeğeni Mehmet Delicesine ile Eyüp Atmaca, Temiz Kebir, Kazım Birey Avcı, Ercan Gürsel, Sönmez Vasıl ve Ömer Dost ’i gözaltına alındı.

Delimsirek ve beraberindekiler, Alaçam Kaza Inanma Müdürlüğü ’ndeki sorgularının tamamlanmasının arkası sıra 6136 az zırh kanununa uymazlık suçundan Alaçam Adliyesine atıf edildi.

Şüpheliler ifadelerinin alınmasının peşi sıra adli makamlarca serbest bırakıldı. 

Bir Cevap Yazın