Sedat Reşit saldırıyı kınadı

CİHAN’da düz kayran habere göre Amerikalı Hastanesi uğrunda açıklamalarda kâin Sedat Reşit, “Bizler açısından bağımlı Hürriyet Gazetesi 6 Eylül tarihinde bire bir saldırıya uğramıştı. 8 Eylül tarihinde ikinci tıpkı saldırıya uğramıştı. Bu saldırılardan sonra bu nöbet tıpkı yazarımız Ahmet Melik şiddete, saldırıya maksat reşit durumda. Bize gelen bilgiler bu saldırıyı gerçekleştiren saldırganların kendisini CNN Türk ’teki programından çıktıktan sonradan eve gelirken kanaldan itibaren strateji ettikleri yönünde. Birleştirme düzenlenen benzeri saldırının olduğunu görüyoruz. Arabayı kullanan kişinin yakalandığı anlaşılıyor. Kimliklerinin tespit edildiği anlaşılıyor. Bodur azıcık süresince saldırganların kim olduğu ortaya çıkma. Bu fenomen 2015 yılında Türkiye ’dahi matbuat özgürlüğünün pekâlâ bire bir durumda olduğunu göstermesi itibarıyla heralde hepimizin gözünü açması gerekiyor” dedi.

“IŞLER OLMASI GEREKİYOR”

Ahmet Hakan ’ın durumu hakkında bilgelik veren Ergin, “Burnunda kırık var. Faaliyetler olması gerekiyor aldığı darbe dolayısıyla. Üçüncü ve dördüncü kaburgalarında fay var. Heralde çıkma ama ameliyatın mübrem olduğu söyleniyor” diye niteleyerek konuştu.

AVUKAT KULAKLI: “AYN GÖRE GÖRE GELDİ”

Ahmet Melik’ın avukatı Aslı Kazan ise şöyle konuştu: “9 Ilkgüz günü tıpkısı köşe yazarı eliyle ölümle zılgıt edildi. Biz o periyot İçişleri Bakanı ile görüştük, Ahmet Melik’ın bunaltıcı bir zılgıt altında olduğunu ve tehlikenin haddinden fazla mail olduğunu kendilerine ilettik. Ertesi çevrim İstanbul Valiliği’ne mukayyet başvuruda bulunduk ve derhal sunma müstakbel derecede himaye tedbirlerinin alınması gerektiğini talep ettik. Dulda Şube’den bu talebimizin akibetini sabah akşam soruyoruz ancak elan tıpkı gelişme yaşanmadı. Bu saldırının gerçekleşeceğini biz biliyorduk. Lüzumlu birimlere ihbar ettik. Ancak tek muamele yapılmadı. Göz bakarak göre geldi.”

Bir Cevap Yazın