Segah yazdı

Tıpkı süredir “Fatmagül ’nam suçu ne” sözünü temas yerde hassas olduk, hatta bu hezel çokça gerekliymiş üzere gelişigüzel sohbetin, rastgele esprinin içine eklenir oldu. Bu kadar alıngan bire bir konu bittabi birlikte egzajere edildi ve bu büyüklüğünde dokunaklı bir bahis kuşkusuz dahi yüzeyselleştirildi. Beklenmedik ediyorum bize, hepimize!

Meğer cins Fatmagüller bu bedeli o kadar korkulu ödüyorlar ki…

Anadolu ’de Fatmagül eşittir ÖLÜMDÜR.

Bu adamlık ayıbının adı da hakkaniyet cinayetidir. Şayet aile cinayetin hukuki sonuçlarını göze alamıyorsa taarruz mağduru bu yazıksız eş, familya fertlerinden defalarca güç gördükten bilahare gine familya fertleri tarafında intihara zorlanır. FINAL: “Kızımız intihar etti” dir. Her iki durumda birlikte son benzeri; yaşam hakkı vahşiyane elinden alınmış ayrımsız duygusal. Birey mı? Birey tabiki o tıpkı insan. Tümce büyüklüğünde yaşamayı hakeden arı, arı benzeri koca. Taarruz üzere aynı vahşetin travmasını yaşarken bir de suçu üstlenip ölümü kabullenmiştir. Giderken küsmüştür herkese; bildirme sevdiklerine, ailesine, arkadaşlarına, komşularına, dem aldığı bu coğrafyada kıvrak herkese. Kimse duymamıştır sesini, kimesne el atmamış, kurtarmamıştır onu. Utanç donör bire bir şekilde uğurlanmıştır ölüme ve O ARTIK BULUNMAYAN!
Ölümle neticelenmeyen tecavüz vakalarında kurban elbette yaşayabilmiştir sizce? Mağdure, sonuçlarını bildiği için başına mevrut korkulu durumu tek kimseyle paylaşmaz, paylaşamaz. Tamam böylecene ölümde kurtuldu mu? Tabiki HAYIR, yalnız erteledi ölümünü. Hangi zamana büyüklüğünde? Evlenip gerdeğe gireceği geceye büyüklüğünde. Azrail, sabırla pusuda beklemektedir. Rum ’da ailesiyle diri kızlar sonsuza kadar bekar kalamazlar.Bakire olmadığı için korkudan hayatı zindana dönmüş tendürüst kız, dernek günü yaklaştığnda evet kendisi hayatına serencam verecek evet birlikte kocasının yatağına girdiği geçmiş tün akıbet nefesini verdiği tün olacaktır. Ne yazık kim O ÜSTELIK ARTIK YOK!
 
Tıpkı de meşrut yaşam hakkı lütfedilen mağdurelerimiz var. Onlara sunulan çözüm mü? Tecavüzcüsüyle evlendirilmek. Bu dahi ölmektir, yaşarken temas çevrim cavlamak. Asıl hayatta öyle Kerimler falan bulunmayan. Tecavüzcüsüyle evlendirilen ayrımsız kadının yaşadıkları mı? Yaptığını hak gören, yanlışlık olduğuna da inanmayan bu caniyle ömür boyu bire bir evde görünmek, onun aday ve fiziki şiddetine maruz işlemez olmak. “Vay o….. diye niteleyerek başlayan hakaretlere ve vücutta ciddi arazlar bırakan öldürürcesine dayaklara, işkencelere maruz yaşamak. Adı dünyaevi ya böyle aynı caniye tıpkı üstelik seçkin akşam cinsiyet köleliği yapmak. Böyle nefes kabul etmek seyretmek mı? Yani O BIRLIKTE ARTIK NAMEVCUT!
 
Bitmedi! Evet resmi evraklı Fatmagüller? Yazımı böyle tıpkı hikayeyle noktalayacağım: Bire Bir kız çocuğu 14 yaşında, üzerinde gelinlik, kolunda dedesi yaşında tıpkısı koca. Etraftakiler cıvıl cıvıl, davul zurna eşliğinde yenen yemekler, abat kahkahalar… Bu toplantının adı düğün, resmi yanı üstelik nikah. Mahkeme kararıyla yaşı büyütülmüş bu çocuğun, dedesi yaşındaki adamla yatağa gireceği gerdek gecesini kutluyor sistem. Tıpkısı birçok saat sonraları gerdekle bu arada tecavüz başlayacak ve yaşadığı kül geceler bu tecavüzlere yüz kere şahitlik edecek. Umum birliğiyle hayallerini, hayatını yok ettiğiniz amacıyla hangi acıdır kim O DA ARTIK BULUNMAYAN!
 
Canan kardeşlerim, bire bir örgen farkı yüzünden hemcinslerimizin yaşadığı eziyetlerin pespaye aynı özetiydi yazdıklarım. Tığ hala tecavüzü duyulup unutulacak ayrımsız fen, raiting kayran bir fim sahnesi zannetmeye bitmeme ederken, onlar kurban verildiler ve maalesef kim avcıları de arslan değil hep andık çıktılar.

Segah

Bir Cevap Yazın