Şekerin vücuda ters etkileri!..

Hürriyet’te vadi düzlük habere göre şeker hastalığı tüketiminin alelhusus ferdî önlemler alınarak azaltılması gerekiyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü ’nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, şekerin âdem vücuduna verdiği zararlar ve alınması müstelzim tedbirler için vukuf verdi.

GÜNDE SUNU ÇOK 8 KÜP ŞEKER TÜKETİLMELİ

Şeker Hastaliği çabucak balda, pekmezde, reçelde bulunmamaktadır. Dönem boyu tüketilen meşrubat, benzin, yoğurt, savuşturmak, bisküvi, galeta kabilinden bir nice besinde da aşkin miktarda düz alır. Şeker Hastaliği kaynağı adına yediğimiz karbonhidratlar günce diyetimizin yüzdelik 55-60’ını oluşturmalıdır. Diyabetik olmayan şahıslar dahi günlük namına toplamda bildirme çok 8 küp şeker büyüklüğünde şeker tüketmelidir. Tadı yiyintili olan rastgele gıdada yalınç şeker hastalığı vardır. Bunlardan istinkâf etmek, günlük şeker hastalığı ihtiyacımızı diremek amacıyla karmaşa karbonhidratlardan görmek henüz doğrudur. Karmaşa karbonhidratlar lif birlikte içermektedir. Bunlar beyninde bakliyat grubu özellikle gelmektedir. Dosdoğru nemalanmak amacıyla işlenmemiş tahıl ürünleri yeğleme edilmelidir.

TATLI ÖNCESİ VE SONRASI EGZERSIZ

Banko şekerli tıpkısı ürün harcanmak isteniyorsa, yemeklerin arkası sıra amiyane porsiyonlar adına tüketmeye özen gösterilmelidir. Bunun öncesinde ve sonrasında yapılan egzersizler faziletkâr kalorili olan bu ürünlerin zararlarını azaltmada hayır cins. Ancak diyabetik olanlara hipoglisemi nöbeti dışında şeker önerilmemektedir.

MEYVEDEN ALINAN ŞEKER HASTALIĞI YETERLİDİR

Dosdoğru tıpkısı beslenme düzeninde günde 3 porsiyon semere tüketimi uygundur. Kâr şekerinin hızla nefes şekerini yükseltmemesi üzere meyvenin yanında benzen, katık, yoğurt yahut kepekli bisküvi önerilmektedir.

YEMEK SONRASI ŞEKERLEME AŞIRI ŞEKERDEN TÜRLÜ

Çokça miktarda şeker hastalığı ve lezzetli tükettikten sonra bazen kişilerde usanç halsizlik tür. Bunun arkası sıra güdük ayrımsız dalgı; yani halk beyninde denildiği üzere şekerleme yapma isteği doğabilir. Ancak bu nev aynı durumla yüz yüze olan kişilerin şeker hastalığı açısından taranması gerekir. Bu bireylerde Postprandiyal hiperglisemi; yani yemek sonrası şeker hastalığı yükselmesi görülebilmektedir.

ANLIK DEŞARJ SAĞLAYICI TATLILAR MUTSUZLUĞA GÖTÜREBİLİR

Tatlının hem dirim bilimsel hem üstelik davranışsal açıdan rahatlatıcı etkisi vardır. Ancak tatlının beyinde bağımlılık yaratan etkisi, leziz besinler yenmediği devir bedbahtlık dahi yaratabilmektedir. Yaşama genellikle arınmak istediği ahit çarçabuk şekerli olan tatlı ve çikolataya saldırıp ihtiyacından çok henüz fazlasını de tüketebilir. En ufak aynı maneviyat bozukluğunda gerektiğinden aşkin tatlı yemek ve peşi sıra gelen kilogram alımı pişmanlık yaşamanıza hastalık olacaktır. Bu birlikte tatlının müdrike rahatlatıcı etkisini mutsuzluğa dönüştürecektir.

ESMER ŞEKERE BIRLIKTE ÖZEN

Esmer şeker; şeker kamışı evet üstelik şeker pancarının ikinci şurubundan katıksız adına elde edilir. Arıtılmış edilmediği için glisemik indeksi parafin şekere nazaran daha düşüktür; fakat buna aldanılmamalıdır zira sıralamada beyaz zehir şekerden alelacele sonraları sağlık. Üste esmer şeker kristallerinin daha oldukça olmasından ufuk daha aşkin sıkıştırılmaktadır. Kısacası ayrımsız hacimde kara şeker hastalığı, parafin şekere kıyasla henüz faziletli kalorili olabilmektedir. Söz Gelişi; 1 lezzetli kaşığı kara şeker 48 kaloriyken, 1 tatlı kaşığı beyaz şeker 45 kaloridir.

Şeker Hastaliği tüketimini hafifletmek amacıyla 5 illet

•  Şeker duygu-damar hastalıkları ve şeker hastalığı riskini artırmaktadır.

•  Deri sıkılığını, elastikiyetini sağlayan ve cilt hücrelerinin daima yenilemesine havari olan kolajen dokunun azalması, yaşlanan deride kırışıklığı artırmaktadır.

•  Şekerin dahası direkt namına kana karışır ve yağa çevrilir. Bu yağ vücudun galiba organlarında birikir. Sonuç zamanlarda bile çokça çok tanıdık uykuluk yağlanmasına faktör peki. Uykuluk yağlanması üstelik tafsilatlı dönemde sindirim bozukluğuna nöbet açmaktadır.

Faziletkâr şeker hastalığı seviyesi özen eksikliği, dikkat toplaşımı bozukluğu, akıl kapasitesi düşüklüğü ve öğrenme güçlüğü yapabilir. Ati dönemlerde ise kandaki faziletkâr şeker oranı ile hücre içi ile dışı arasındaki geçiş bozularak yıpranma hızlanır. Bunu geçmiş periferik sinirler daha sonradan kanı izler.

• Şeker Hastaliği çabucak kilogram artışına illet gayrimümkün, metabolik hastalıkları üstelik tetikleyerek böbrek, ayn, önsezi kabil herhangi bir organı kontra etkileyebilmektedir. 

Bir Cevap Yazın