Selin Çakar ‘İlişki Durumu: Karışık’ı yazdı

ALIŞVERIŞ DURUMU: KARIŞIK

Show TV’nin eskimemiş ve iddialı dizisi Münasebet Durumu: Elinin Körü esbak akşam seyircisiyle geçmiş buluşmasını gerçekleştirdi. Sınır bu yıpranmamış diziyle şeytanın bacağını kıracak kabil görünüyor.

Dizide Sert Oktay ve Pamir Pekin kadar alengirli ve gailesiz oyunculara ‘Adını Feriha Koydum’ dizisinden hatırlayacağınız Fiil Ece ve yeni tıpkı sima olan Seren Şirince haremlik ediyor. Zahir beyan etmek gerekirse son zamanlarda Show TV’üstelik izlediğim en ferah hareket diyebilirim. Seri hem oyuncu kadrosuyla hem da konusuyla seyircinin dikkatini çekmeyi başardı.

Yönetmenliğini Bülent İşbilen’in yaptığı dizinin senaryosunu ise yazar Tuna Kiremitçi’nin kız kardeşi Banu Kiremitçi Bozkurt yazıyor.

Üç bozuk refik olan Murat (Pamir Pekin), Can (Katı Oktay) ve Elif (Eda Ece)‘in arasına yaşanan tesadüfler sonucu Ayşegül (Seren Şirince) de katılınca işler içinden çıkılmaz ayrımsız çözme alacaktır.

Aşk, kıskançlık, çalım gibi değişik duyguların çöz içe yaşanacağı dizide mufassal süre çözülemeyecek bire bir kördüğüm seyirciyi bekliyor.

Bugün yayınlanan reyting listesine bakarak paradigma ipi göğüslemiş fakat yeniden dahi izlenme oranı ‘4e’ ulaşmayı başaramamış kim ego ‘6’ civarında izlenme oranı alır diye niteleyerek düşünüyordum. Amma bu durumun yekpare zıttı fikrim bile şu kim; Show TV’ye alın seyircide benzeri peşin yargı var ve bu, kanal eliyle uygulanacak akıllıcasına politikalarla kategorik yıkılmalı. Temsil bu paradigma Film Yıldızı TV’üstelik ya üstelik Yazı D’dahi yayınlanmış olsaydı sakıncasız olun haddinden fazla henüz iyi tıpkı izlenme oranına ulaşırdı. Gine üstelik benzeri birçok departman sonra izlenme oranlarının henüz efdal olacağına inanıyorum.

Halbuki kanallar 5 kesim birbirinin benzeri kol yaptırmaktansa 2 ‘kaliteli’ hareket yaptırsalar hem kalite yükselir hem de  izlenme oranları. Söz Gelişi gine Show TV’da yayınlanan ‘Fabrika Kızı’ 4. departman sonunda yayından kaldırılıyor kim bunca iddialı işin arasında böylesine ‘ortalama’ bir işin tutunabilmesi çok üstelik mümkün değildi.

Akıbet olarak Cumartesi akşamları benim tercihim Münasebet Durumu: Tuhaf‘tan yana olacak. Seri toplumsal iletişim araçları kanallarıyla üstelik akilane ayrımsız şekilde desteklenir ve önceki bölümündeki hareketlilikten bir molekül kaybetmeyerek için devam edebilirse seyirciyi Show TV’den dahi mebzul işler çıkabileceğini inandırmayı başaracaktır.

Selin Çakar / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın