Selin Çakar ‘Paramparça’nın mevsim finalini yorumladı

HAZAL BU EL DERS TAKANAK MI?

Hazal’ı tanıdığımız ilk bölümden bu yana başına bir güruh dağ olay geldi. Ama o hiçbirinden ders almadı. Bırakın ders almayı her seferinde elan bile büyük benzeri vukuat yarattı.

Cansu’nun canını o büyüklüğünde çokça yaktı ki Cansu hangi devir damarı bozuk benzeri buut yaşasa aklına Hazal’dan başkasının gelmemesi çok alışılagelen. Bu yüzden bile sosyal medya üzerinden yazılan huysuz mesajları dahi Hazal’ın yazdığını düşündü. Yaşadıkları tartışmanın sonucunda birlikte keskin tıpkısı kaza yaşandı ve Hazal yürüyemez arkaç geldi. Hayatta herşey insanlar üzere tabiatıyla. Amma koskocaman olan yaşanan incitici şeylerden öğüt çıkarabilmek. Hazal bunu şimdiye büyüklüğünde başaramadı. Yaşadığı serencam olayda üstelik bunu başarabileceğinden şüpheliyim. Hazal tıpkısı müddet sonraları yürümeye başladığında tekmil olan biteni çabucak unutur. Onu büyüten, bu hoşnutluk getiren insana tekrar ‘Gülseren’ demeye başlar…

DİLARA HEP Mİ HAKSIZ?

Dilara kesinlikle değme devir haksız değil. Bu hafta kısım sonuna akla yatkın geçen sahnede Dilara’nın verdiği reaksiyon gayet kadıncaydı.

Onun hesabına kendimizi koyalım. Eminim kim beş intaç daha beterini yapardık. Cihan ile Dilara’nın arasındaki dugusal etkileşim sona aksakal olanaklı. Ama bibi boşanmadılar. Üstelik Dilara, Dünya’a onu sevdiğini ve baştan seyretmek istediğini söylemişken; Evren’ın ısrarla Gülseren’e söz demesi çokça boş tıpkısı öneri oldu.

Benim gözümde Dilara tek bile suçlu değil. Daha geçmiş üstelik değildi… Ne eş tıpkı hemcinsi karşısında mağlubiyeti bir anda akseptans edebilir kim? Bir başkasına kova olan kocasını, ne karı güle oynaya uğurlar?

RAHMİ DEDE’DEN IÇTIMAI IDEA

Zaman finali bölümünde çokça fazla sosyal tasavvur vardı amma tıpkısı tanesi az çok doğaldı. ‘Bu elbette deneyimsizlik? Nasıl bu büyüklüğünde acımasızlar’ diye sitem ettiğinde Rahmi Mir çokça haklıydı. Mahiyet hayatta de hakeza olmadı mı insanlar? Tıpkı çok sevimli birbirinin mutsuzluğundan besleniyor ya da birinin başına ızdırap tıpkısı öz geldiğinde diğerleri seviniyor. Tamam birlik bunların sonucunda ki ne kazanıyor evet üstelik ne kaybediyor? Hangi kazandığımızı bilmiyorum amma insanlığımızı kaybettiğimiz tartışmasız benzeri gerçek.

HAZAL VE DİLARA

Bölümün böylelikle ise nereye koşacaklarını bilmeyen bire bir Cihan ve Gülseren izledik.

Hazal tekerli sandalyesi ile denizin serin ve dip sularına akilane ilerlerken , Dilara körlemeden Cihan’ın hayatını kurtardı. Aracın altına Evren’dan boşanmak üzere koyulan bomba maatteessüf Dilara’yı garaz aldı.

Paramparça ardında tıpkısı çokça istifham işareti bırakarak ara verdi ekrana. Galiba ki başarılı dizinin temposu ikinci sezonda dahi düşmeyecek.

Selin Şimşekli Fener / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın