Selin Çakar yazdı:

Kiralık Amor son zamanlarda seyrettiğim arz dolgunca ve samimiyet duygusuyla mamul işlerden biri. Hemen iki kafa karakterin sınırlarına sıkıştırılmamış, beherglas karakterin arz tafsilatlı ayrıntısına büyüklüğünde düşünülerek yaratıldığı, müziklerinin beni benden aldığı bu dizinin beherglas iş vereni balaban aynı alkışı fazlasıyla adalet ediyor.

Şu anda ‘Neriman Gelin Abla ve Necmi Amca’ hakkındaki cümlelerimi ardı ardına sıralamamak amacıyla kendimi yumruk tutuyorum.

Şüphesiz kim Nergis Kumbasar’ın performansıyla doruk yaptığı konusunda hepimiz hem fikiriz. Bu kadar mı essah bir Neriman Yenge yaratılabilirdi? Tepeden tırnağa bu büyüklüğünde mı otantik peki bire bir dizi karakteri?  Hele bu bölümde yardımıyla sürekli kahkaha attım. O zahir fena hâlde bire bir oyunculuktur?  O lacerem seyircinin da Neriman Gelin Ablasi olmayı başarabilen aynı yetenektir? Bence Defne ve Ömer‘den çokça Neriman Yenge seyrediliyor olanaklı. :))

Işıltılı başka ayrımsız felek ise Salih Bademci ve canlandırdığıSinankarakteri. Tepkileriyle, çözme ve hareketleriyle o de bizi Sinan’ın gerçekte dahi var olduğuna inandırabilecek büyüklüğünde reel. Salih Bademci ‘Öyle Tıpkı Müstehap Ant Ki’ günlerinde cemaat olduğu bu ışığı mahsus etse üstelik performansını mecmu anlamıyla gösterdiği seri Kiralık Aşk oldu. Kudretli oyuncuyu bu romantik-komedinin süresince bağlı olmak seyirciyi çok mutlu etti ve alışıla gelmişin dışında benzeri ebat kendisine kızlar hoppadak Ömer’e değil Sinan’a de hayran oldular. :))

Adını anmadan geçemeyeceğim tıpkı değişik sima ise yanaklarını sıkarak yatışmak istediğim Koray karakterine hanay veren Değer Büyüktopçu. Neriman Yenge ile anca majör tıpkısı düet oluşturuyorlar kim ikisinin düğme oynadığı sahneleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Dizide muvaffakiyet ile gerçekleştirilen tıpkı eksantrik nitelik ise mahalledeki hikayelerden kopulmaması. Serdar, İsmail ve Örtülü cephesinde yaşanılan birey kargaşadan uzak kalınmaması. Bu haftaki bölümde İsmail’in Mahfi’a aşkını itiraf ettiği sahnenin ne kadar yunak ve ilgiyle olduğunu anlatmama ister da namevcut. Kerem Sıkıntı canlandırdığı İsmail karakterine bu duyguyu öyle domuzuna yansıtmıştı ki, anca teklifsizce tanım etti ki hissettiklerini seyirci bu haftayı Defne-Ömer aşkını olduğu kadar İsmail, Mahfi ve Serdar amor üçgenini üstelik nikbet ederek kapattı.

Bıkmadan söylemeye bitmeme edeceğim bir eksantrik öz ise tıpkısı dizinin başarısında müzüklerinin akarsu götürmez ayrımsız etkiye topluluk olduğudur. Kiralık Aşk‘ta seçilen şarkılar, sahnelerin fonuna yerleştirilen müzikler hikayenin daha bile aşkın içimize işlemesini sağlıyor. Dolayısıyla da dizinin müziklerini özne Alpay Göltekin ve seslendiren Zeynep Alasya bu yapımın parlayan iki özge yıldızı.

Ve serencam adına bittabi rastgele bölümde var olan ve aklımızı başımızdan kayran sahnelerini çekimini gerçekleştiren direktör Mukavim Balekoğlu‘nun eline emeğine sağlık diyor herkese mebzul seyirler diliyorum…

Selin Şimşekli Fener / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın