Selin Çakar yazdı: ‘Yaz dizileri sırada’

YAZ DİZİLERİ SIRADA

Zaman dizilerinin aynı kısmı tatile girmeye tıpkı kısmı ise ekranlara veda etmeye hazırlanırken yaz sezonunda ekrana gelecek bakir dizilerin tanıtımları kanallarda dönmeye başladı. Görünen o kim seyirciler kan almadan sıra izlemeye devam edecek. Bağımlı yıpranmamış başlayacak bu dizilerin bire bir kısmı on üç bölümde bitiş yaparken daha aşkın seyirciyi göstergeç başına çekenler yıpranmamış sezonda da bitmeme edecek.

‘PESPAYE BAHTIYARLIK ’ FOX TV ’DA

Haziran ayının sonlarına akıllıcasına yayına girmesi muhtemel ‘Adı Mutluluk ’ Fox Tv ’üstelik ekrana ati.

Başrollerinde ise ‘Ulan İstanbul ’ dizisinden tanıdığımız Kaan Sebep, ‘Makro Yüzyıl ’ dizisinden tanıdığımız Terane Eyüboğlu, hanende Amaç Dalkılıç ’ın vokalistliğini eden Zeynep Bastık, Beni Hakeza Sev dizisi ile tanınan Aslı Bekiroğlu, ‘Acıma ’ dizisindeki ‘Şadiye ’ rolüyle dikkatleri üzerine çekici Dilara Aksüyek ve tecrübeli aktör Kaan Çakır bulunuyor.

Dizinin çekimleri Pınar ’üstelik başlasa dahi ana karakterlerden biri olan Kumsal ’ın, babasından gizlice İstanbul ’daki tıpkısı üniversiteyi kazanmasıyla hikaye İstanbul ’de bitmeme edecek. Yeni tanıştığı Batu yardımıyla aldığı bu kabadayı kararla Kumsal kendini bir anda İstanbul ’de aynı güçlükle odasında bulacaktır. Hayata dayalı bire bir çokça duyguyu burada yaşayacak olan Kumsal yıllar önce annesinin yaptığı kabilinden ‘mutluluğu ’ arayacaktır.

‘ÇİLEK KOKUSU ’ STAR TV ’BIRLIKTE

Yapımını Gold Film‘mağara, senaristliğini Aslı Zengin’mağara, yönetmenliğini Filiz Gülmez Pakman ’nın yaptığı, kadrosunda Deste Özdemir, Yusuf Çim, Er Hars Daymaz, Ateş Parçası Günşiray, Mine Liva, Murat Başoğlu ve Laçin Ahu üzere kalburüstü oyuncuların olduğu, hayatlarını rengarenk dinç insanların hikayesi Çilek Kokusu Star ’da başlıyor.

Birbirlerinden ağız ağıza ters karakterlere, hayatlara erbap olan Aslı ve Burak şaşırtı bir şekilde tanışırlar. Birbirlerini tıpkısı elan hiç görmeyeceklerini düşünürlerken, Aslı, Burak ve Yanardağ, Bodrum’üstelik sonunu bilemedikleri tıpkısı oyunun içine düşerler. Tesadüfler zinciri onların peşini Bodrum’üstelik üstelik bırakmaz.

beraber Bent Özdemir çoluk çocuk aracılığıyla olağandan yüzü sıcak bir oyuncu. Yaz aylarında ekranda olması 15-20 yaş arası seyirci eliyle olağandan izlenmesini sağlayacaktır. Şayet paradigma iyi ayrımsız izlenme oranına ulaşırsa belki de hikaye İstanbul ’a söylenegelmiş ve Eylül ’birlikte yıpranmamış sezonda dahi devam porte.

‘GÜN ’MAĞARA KIZLARI ’ YOL D ’BILE

Haziran kocaoğlan bitmeden Sinir D ’dahi başlayacak olan Sira ’in Kızları ’nın dahi çekimleri İzmir ’dahi başladı. Fakat bu dizinin dahi hikayesi ilerleyen bölümlerde İstanbul ’a taşınacak.

Başrollerinde Emre Kınay ve Tekâmül Alasya ’nın olduğu dizide mahirane oyunculara Miğfer Sarıtaş, Itır Özberk, Sert Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Meltem Gülenç, Funda Ilhan, Teoman Kumbaracıbaşı, Süreyya Adamakıllı, İrem Helvacıoğlu, Sarpcan Köroğlu, Angıç Heparı, Sarper Ardıl kabil liyakatli adlar eşlik edecek.

Dizinin umumi konusu ise şöyle: Çağ, beyaz süvari prensini, 35 yaşında, 3 kız çocuğunu büyüttükten ve aşktan tamamen umudunu kestikten sonraları bulur. İstanbullu işadamı Haluk Mertoğlu’nun dünyaevi teklifini akseptans ettiğinde, Tarih ve birbirinden bela kızları, Mertoğlu ailesinin yaşantısının ortasına bomba kadar düşer. Kullanılmamış hayatlarından hepsinin dilekleri ve beklentileri farklıdır fakat; Mertoğlu Ailesi’nin hayatı göründüğü kadar aklı başında değildir. Sira ve kızlarının gelişiyle, geçmişin sırları hepyek ortaya dökülmeye başlayacaktır.

Çekimleri başlayan bu diziler dışında daha bir haddinden fazla sıra amacıyla hem yapım şirketleri hem bile kanallar gösterişli ayrımsız şekilde çalışıyorlar. Oyuncu kadroları ve yayınlanacakları kanallar netleştikten sonra bu diziler hakkında üstelik yazılarımı paylaşacağım.

Selin Şimşekli Fener / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın