Selin Şimşekli Fener ‘Aşk Yeniden’i yazdı

Salı akşamları az buçuk gülüp aylamak isteyen seyirci Amor Baştan ekranında buluşuyor. Fox Tv makul aynı girişim yaparak ‘Amor Yeniden ’in ürün gününü Salı olarak belirlemişti.

Çünkü Salı akşamı ‘Aşk Yeniden ’ mağara karşısındaki bir tane iddialı imal Star Tv ’bile yayınlanan Kaderimin Yazıldığı Aktarılma‘dü. Akıbet yerine çokça dram dizisinden bunalan seyirci artık Salı akşamları Aşk Baştan ’i tercih ediyor.

Başrollerinde Farklı Özpirinççi ve Buğra Gülsoy ’un paylaştığı dizi film kaderleri kesişen Zeynep ve Fatih ’mağara ahenktar hikayesini anlatıyor. Elan önceki ‘Fatmagül ’ad Suçu Ne ’, ‘Şimal-Cenup ’ kabilinden dizilerden tanıdığımız Buğra Gülsoy bu diziyle ezber bozdu ve bu sefer seyircinin karşısına güldüren yanıyla imdi. Haddinden Fazla dahi ongun yaptı. Zira canlandırdığı bu karakter ile alay malay haddinden fazla elan fazla sevildi, beğenildi.

Tabi dizinin iddialı bire bir kadroya sahip olması üstelik bodur sürede Amor Baştan ’i ense sıralara taşıdı. Becerikli oyuncular Tamer Uzun, Tülin Oral, Lale Başar, Baylan Tosunoğlu, Orhan Alkaya bu isimlerin başlıcaları…

Herhangi Bir mevsim onlarca eskimemiş dizinin nişane hayatına başladığını düşünürsek tekmil bu dizilerin faziletkâr reytingler almasını aramak bittabi olabilir değil. Anca kim eskimemiş başlayan temas on diziden ihtimal üstelik yarısına yakını birkaç göz sonraları yayından kalkıyor. Nakız hakeza olunca bağımlı ki vakit kaybetmeden basit ayırt yaratabilen, seyirciyi hikayesine genişlik haddinden fazla inandırabilen yapımlar iz hayatına bitmeme edebiliyor. Güldürü yapacağız derken saçmalamayan, ağlatacağız derken suyunu çıkarmayan işlemler aradan sıyrılıyor. Tabi oyuncuların canlandırdıkları karakterlerin içlerini hangi kadar doldurdukları dahi haddinden fazla majör.

Amor Baştan saydığımız yekpare bu noktalarda ayırt yaratıyor ve seçme hafta ipi göğüslemeyi başarıyor. A ’dan Z ’ye kül oyuncuların itinayla seçildiği tıpkı kadroyla, gelişigüzel şeyin tamlık dozunda olduğu tınlamalı bir hikayeyle her gözyaşı grubundan seyirci çekmeyi başarıyor.

Muvaffakiyetsiz olup iz hayatına ercecik veda fail bilcümle dizilerde bire bir hatalar meydanda görülüyor. Başrol oyuncuları iddialı olsun kâfi demek yapılan sunma balaban hatalardan biri. Başroller kadar yan rollerin inandırıcılığı bile cesim. Sonuçta hikaye iki kişinin değil taraf rollerle gelişigüzel yekpare karakterlerin etrafında dönüyor.  Amor Baştan ’dahi Fatih(Buğra Gülsoy) ‘mağara şoförü Mustafa birlikte rolünün hakkını anca gür veriyor kim bu da diziyi henüz izlenir kılıyor.

Siz dahi benim üzere hazin hikayelerden, komaya dercetmek amacıyla sıraya geçmiş karakterlerden çok sıkıldıysanız Salı akşamı Aşk Baştan ’de buluşalım. Iyi seyirler…

KISA KISA…

*Münasebet akşamı Show Tv ’da ekrana gelen “Müstacel Aşk Aranıyor” dizisi seyircilere düzenli ayrımsız almaşık sunuyor. Başrollerini Ruh Yetiş, Serhat Teoman ve Rojda Demirer kabilinden isimlerin paylaştığı dizide Nisan(Kalp Yetiş) ve Doktor Sinan(Serhat Teoman) ‘ın etrafında dönen gır gır hâller ele alınıyor.

*Paramparça ’bile bu hafta gene çalkantı doruktaydı. Gülseren ile Cihan eksiksiz kavuştu derken Rahmi Satma ’in kurnazlıkla planları iki aşığın arasına nifak sokmayı başardı. Fakat dinsizin hakkından tiran gelir durumu yaşandı ve Hazal, Rahmi Koca ’in kendisine müteveccih tehditlerine başmak bırakmadı ve bunu bile dedesine “ee ben kimin torunuyum” diye niteleyerek çıktı yapacaklarının sinyalini vermiş oldu. 

*Kaderimin Yazıldığı Devir ‘bile Kerem karakterini canlandıran Gürbey Ileri ’nin diziden ayrılması çok uygun bire bir karar ergin. Nedense Kerem karakteri bu hikayeye bire bir çeşit oturmamıştı. Gürbey Ati muhtemelen elan değişik tıpkı yapımda baştan ekranda olacaktır.

Bir Cevap Yazın