Selin Şimşekli Fener ‘Aşk Yeniden’in zaman finalini yazdı!

AMOR YENIDEN SEZON FİNALİ YAPTI

Bu yılın en muvaffakiyetli ve müstehap işlerinden biri olan Amor Yeniden cemaziyelevvel akşam ezanı yayınlanan 19. bölümü ile ekrana tıpkı süre aleniyet verdi. Seyirciyi yeniden eğlendiren ve güldüren seri eminim bu tatilde özlenecek.

Sonuç yıllarda romantik-fars tarzında yapılan sunu bol dizilerden biri Aşk Baştan. Reyting listelerinde üstelik bu iddiasını ortaya koyuyor elhak.  Değişik günlerde yayınlanan yapımlar ‘5’ oranında reyting alarak birinici olan dizilere rağmen ‘Amor Yeniden’ çoğu ant ‘8’mağara üzerinde reyting alarak bilcümle anlamıyla zirveye oturuyor.

Böylesine ferah ayrımsız orana ulaşıyor çünkü herşey eksiksiz ölçüsünde, seyirciyi sıkmayacak kıvamda yaşanıyor. Türü fars olsa dahi gözlerimizin dolmasına faktör olan sahnesi bile haddinden fazla ‘Aşk Baştan’ mağara. Fatih’mağara o ansız ve belli belirsiz sakar halleri, Zeynep’mağara inadıyla birleşince izleyenlerin kahkahalar atması kaçınılmaz oluyor.

Buğur Gülsoy’a komedi, Gayrı Özpirinçci’nin yanına dahi Buğur Gülsoy haddinden fazla yakıştı. Seyirci iki liyakatli oyuncunun hanay verdiği Zeynep ve Fatih karakterini çok sevdi, benimsedi. Bu iki sakar aşığın yaşadığı çoğu ahit matrak,ara sıra dahi hazin maceralarını seyretmeyi  çok sevdik.

EVLİLİK TEKLİFİ ÇITAYI YÜKSELTTİ 🙂

Bindikleri uçakta tesadüfen tanışan Fatih ve Zeynep Türkiye’ye dönünce ailelerine evlendiklerini söyleyerek bu tatlı yalanı başlatmış, sonrasında ise birbirlerine siktirici aşırma olmuşlardı.

Mevsim finalinde birlikte abartıdan kaçıldı ve saf kendine özgü tarzını sürdürdüğü tıpkı bölümle tatile girdi.

Seyredenler hatırlayacaktır ki bindikleri uçak türübülansa girince Zeynep, Fatih’mağara kucağına düşmüş ve sonunda tanışmışlardı. Fatih bu ayrıntıyı unutmayarak bir evlilik teklifinde bulundu Zeynep’e ve ‘eksiksiz türübülanslarda karım yerine elimi cirim mısın?’ dedi. Eminim kim bu sahnede dünyaevi hayalleri kuran kül kızlar ‘ayyy hangi büyüklüğünde romantiiiik’ nidalarıyla ekrana kilitlenmişlerdir. Hasis de çok hoştu. Amma maalesef uçağın kokpitindeki kaptan pilot kalp aksesi geçirip hayatını kaybetti ve Zeynep, Fatih, Selin, Orhan, Fadik ve Mete’nin üstelik süresince olduğu uçak düşmeye başladı. Bu sahneyle birlikte departman sona erdi. Ama oyuncular bu sahnede bile bizi güldürmeyi başardılar.

Buğur Gülsoy ve Sair Özpirinçci herhangi bir bölümde oldukları kabilinden bu bölümde üstelik çokça iyiydiler. Yakaladıkları kocaman uyumun da katkısıyla olacak kim mimikleriyle, olaylara verdikleri tepkilerle herkesin beğenisini kazanıyorlar.

Tahmin ediyorum ki ‘Amor Yeniden’ ekranlara okşamak üzere eylül ayını beklemeyecektir. Böylece bizi da Fatih ve Zeynep’mağara güldüren maceralarını takip keyfinden tafsilatlı müddet yoksun bırakmayacaklar.

KISA KISA…
– Cemaziyelevvel akşam zaman finali işleyen aynı apayrı dizi ise ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’dü. Ama ben bu dizi film ile ait yorumu seyirciye bırakıyorum.

Selin Şimşekli Fener / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın