Selin Şimşekli Fener ‘Güllerin Savaşı’nın sezon finalini yazdı

GÜLLERİN SAVAŞI’NDAN KOSKOCAMAN MEVSIM FİNALİ

Güllerin Savaşı cumartesi akşamı yayınlanan 48.bölümüyle nefis bire bir sezon finali yaptı. Kırk yedi bölümü ezip sabık bu final seyircide alışılmadık etkisi yarattı.

BİR INTIKAM DÖRT DEPRESYON

Haftalardır Gülfem ve Gülru’nun moskof savaşını izledik. Birbirlerine galip akmak uğruna kimseye acımadılar, herkesi ezip geçtiler. Gülru babasının katili kendisine gördüğü Gülfem’i cezalandırabilmek amacıyla aşkından öldüğü Ömer’i, bildirme ayar verdiğim dostum dediği Dünya’ı da gözünü kırpmadan harcadı. Ancak bu öç ateşi dönüp dolaşıp kendisini yakmaya başlayınca yaralarını gine Ömer’le bürümek istedi.

Gülru’nun öç oyunu ilk başladığında Ömer çokça kıvrandı. Çok dokunaklı çekti. Yüz Kere karşısına bundan sonra Gülru’nun. Anlat dedi. Benden bire bir madde hıfız dedi amma dinletemedi. Gülru’nun biricik istediği Gülfem’in topluluk olduğu herşeyi elinden almaktı. Meğer hesaba katmadığı ayrımsız derinti molekül vardı.

Gülfem’in küçücük benzeri kız çocuğuyken kardeşi Dünya’a verdiği engel Gülfem’i senelerce dindiremediği bir vicdan azabına mahkum etmişti. Kül o dik duruşunun, acımasızlığının ardında kişi şişman acısı vardı esasta. Gülru ise babasının ölümünde kendisinin ve kız kardeşlerinin tek hatası yokmuş kadar davranarak eksiksiz suçu Gülfem’e yükledi. Meğer mal için herşeyi yapabilecek aynı Yonca’yı, sanki etrafta başka insan kalmamışçasına ablasının çarkıt kırığına aşırma oldum diye dolaşan Çiçek’i görmeyi hiç denemedi.

ÖMER’İN İNTİKAMI ÇOK HENÜZ ACI OLDU

Ömer ilk Gülru’nun ‘Sipahi’ soyadını alarak eş olduğu herşeyden vazgeçmesini sağladı. Sonraları Gülru’nun namına tamlık benliğiyle doğrulama olması amacıyla elinden geleni yaptı. Elhak akıbet aynı kaç haftaki Ömer’in gözleri eskisi gibi bakmıyordu Gülru’ya. Hep söyledim Ömer sağlam bire bir gol atacak diye. Amma itiraf etmeliyim ki bu kadarını da beklemiyordum. Gülru’nun Ömer’in peşi sıra az daha pantolonsuz koşacak kuzuluk gelmesi ise ‘al sana öç Gülru’cuğum’ dememe etmen oldu. Ömer başka aynı kadınla (o karı tamam iticiliği ile ‘Omaaar, Omaaar’ diye niteleyerek bağıran Brooke olsa de) anbean Gülru’yu hem kalbinden hem beyninden vurdu. Izleyici tek üzülmedi zira Gülru bunu çoktan haketmişti.

ILENÇ CIHAN! ILENÇ EVREN!

Bölümün sonuç on dakikası ise beni benden aldı. Eğer Gülru’nun gördüğü elem tıpkısı kabus değilse Âlem yaşadığı şeylere daha çok dayanamayarak kafasına silahı dayadı. Açıkçası bu sahnede Sercan Badur(Evren) de Canan Ergüder(Gülfem) bile Katre Sönmez(Gülru) bile oyunculuklarıyla devleştiler. 

Cihan tetiği çektiğinde Gülru ve Gülfem’in üstüne sıçrayan kan ise intikam için göz ardı ettikleri gerçeklerin yüzlerine çarpılması gibiydi.

Kullanılmamış sezonda neler olabileceğine dair tahminlerimi bire bir ayrıksı yazıda ele alacağım amma umarım bu yüksek tempolu sezon finaline reva benzeri devam olur.

KISA KISA…

– Karagül’de önceki bölümden itibaren bildiğimiz Baran’ın Ebru’nun oğlu olduğu gerçeğini Ebru ancak 3.sezonun finalinde öğrenebildi. Tebrik ediyoruz. Bir sürü cinayet dinamik, insanların ölümüne etken olan Kendal’ın meydanda elini kolunu sağayarak gezmesi benzeri apayrı saçmalık. 4. sezonda neler olacak kim agâh???

Selin Şimşekli Fener / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy 

Bir Cevap Yazın