Selin Şimşekli Fener iki diziyi karşılaştırdı

ÇİLEK KOKUSU MU KALBİM EGE’DE KALDI MI?

Başrollerini zihayat oyuncular Bent Özdemir, Yusuf Çim ve Mert Hars Daymaz’ın paylaştığı Çilek Kokusu bu akşam 20:00’dahi Star Tv ekranında seyirciyle buluşacak. Kadrosunda Laçin Ceylan, Mahir Günşıray, Mine Tugay gibi liyakatli isimleri bile barındıran dizinin tanıtımları etraflı süredir ekranda dönüyor.

Fragmanlarından anladığım kadarıyla yine ensesi kalın ve şopar bire bir adamla onun parçalanmamış zıttı ağırlık sahibi ve çalışmak zorunda olan bir canlı kızın aşkı anlatılacak.

Aslı (Bağlam Özdemir) yaz tatilini değerlendirip aksiyon amacıyla Bodrum’a giderken Burak (Yusuf Çim) ise şımarıklığıyla canından bezdirdiği babasının kendisine verdiği ukubet dolayısıyla Bodrum’a gidecek ve sahip oldukları aynı otelde çalışacaktır.

Aslı ve Burak bindikleri uçakta tanışacaklar ve sonra da takatli tabi tesadüfler tesadüfleri kovalayacak, kahramanlarımız sonsuz karşılaşacaklardır. Gine mütehammil tabi önceki başlara birbirlerinden az daha tiksinti edecekler ve sonrasında birbirlerine aşırtı olacaklardır.

Tekrar Film Yıldızı TV’üstelik yayınlanan Kiralık Aşk’ın biraz gölgesinde kalacak üzere duruyor Çilek Kokusu. Düpedüz bana çokça yunak ayrımsız erke vermedi Çilek Kokusu’nun tanıtımları. Tipik bire bir yaz ve bilgisizlik dizisi gibi duruyor. Karakterleri mi çok tınlamalı bulamadım, yoksa karakterlere maltalık veren oyuncuları mı çok özdeşleştiremedim bilemiyorum. Amma bu dizide benim üzere oturmayan bir şeyler var. Bağımlı tüm bunlar şimdilik yalnız anlayış. Dizi başladıktan sonra  ve bölümler ilerledikçe tahminlerimiz evet benzeri yönde ya de hırçın yönde netleşecektir.

Ben esasen da Kiralık Aşk’ın henüz ayrıntılı soluklu olacağına inanıyorum.

Çilek Kokusu’nun karşısında tekrar ferda başlayacak ve Hat D’birlikte yayınlanacak olan Kalbim Veli’da Kaldı yerini algı. Yani ferda akşam iki eskimemiş seri reyting savaşında galip süzülmek amacıyla yarışacak.

Kalbim Iye’da Kaldı tezelden gelişigüzel yaz ayrımlı tıpkı versiyonu yayınlanan Veli dizilerinden biri. Işveli konuşmaları ve natürel manzaralarıyla seyirciyi bir şekilde içine çekmeyi başarıyor Ege dizileri. Tamlık de Film Yıldızı Tv’da yayınlanan ve geçtiğimiz haftalarda final fail Domuzuna Köylü’nün boşluğunu dolduracak kabilinden duruyor. 

Dizinin başrollerini Oya Unustası ve Alper Saldıran paylaşıyor.

Dizinin konusu ise şöyle; Benzeri tarafta erkek Fatma Zeliş, sair tarafta kadınların gözbebeği Mustafa, İstanbul ’un renkli dünyasında ayrımsız araya varidat. Ancak bu karşılaşma ikisi üzere bile eksiksiz benzeri kabusa dönüşecektir. Benzeri araya gelmeleri katiyen tür olmayan düet, yollarını tamamen ayırır. Ta ki yeryüzü kıymetlileri Iraz Nene ’den mevrut hazin mektuba büyüklüğünde…

Birbirinden bihaber köye dönen düet, kendilerini düşünce almaz aynı oyunun içre bulur. Iraz Aba ’nin vasiyeti, ailelerinin baskısı ve kebir aynı mülk, onları bu oyunu oynamaya bağlı bırakacaktır. Bütün köy amacıyla hakikat cümbüş demincek başlamıştır.

Ilerleyen haftalar seyircinin Çilek Kokusu’nu mu yoksa Kalbim Iye’dahi Kaldı’yı mı tercih edeceğini elan açık gösterecektir. Amma yarın akşam ezanı benim tercihim Kalbim Ege’üstelik Kaldı’dan yana olacak.

Herkese bereketli seyirler dilerim.

Selin Çakar selincakar1984@gmail.com www.twitter.com/sLn_kRy 

Bir Cevap Yazın