Selin Şimşekli Fener ‘Kiralık Aşk’ı yazdı

Kiralık Aşk cuma namazı akşamı Film Yıldızı Tv’da yayınlanan önceki bölümüyle seyirciye merhaba dedi ve bence umum kademe aldı.

Birincisi dizinin aktör kadrosu berenarı liyakatli isimlerden oluşuyor. Ferdi Merter, Levent Ülgen, Nergis Kumbasar, Hikmet Körmükçü kabil yırtıkça isimlere, tendürüst ve yetenekli oyuncular; Elçin Sangu, Sulh Ardıç, Salih Bademci, Kerem Fırtına ve Sinem Öztürk zevcelik ediyor.

Abisi yüzünden başı derde giren ve takanak batağına saplanan Develik (Elçin Sangu) bir anda kendini ahenkli tıpkısı oyunun ortamında bulur. Kayınbirader pederinin mirasından kendisine düşeni ahzetmek amacıyla elinden geleni ardına koymayan Neriman Gelin Abla (Nergis Kumbasar) geçmiş Ömer (Barış Ardıç)’i evlendirmelidir. Defne hangi yapıp yazar Ömer’i namına aşırma edecek ve bunun karşılığında bile Neriman Gelin Abla’den ihtiyacı olan parayı alarak abisinin borcunu kapatacaktır. Bağımlı gelin olmak üzere Ömer’i gözüne kestiren tıpkısı bile Yasemin (Sinem Öztürk) vardır. Ömer’in asistanı kendisine işe giren Defne, Ömer’i kendine araklama edebilecek mi yoksa bunun amacıyla uğraşırken kendisi mi Ömer’e aşırtı olacak ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Elçin Sangu’yu henüz ilk ayrımlı dizilerden tanıyor olsak dahi galiba kim Kiralık Aşk’ta canlandırdığı Develik karakteri ile adından çokça henüz çok bayram ettirecek. Beyaz teni ve değerli saçlarıyla çokça natürel ve hamam bir havası var sunturlu oyuncunun. Barış Ardıç ile üstelik gayet ağır ezgi ayrımsız çift olmuşlar.

Şunu birlikte söylemeliyim ki seyircileri en haddinden fazla dahi Neriman Gelin Abla yani Nergis Kumbasar güldürecek sanırım. Bağımlı Uzun Ülgen’i bile es geçemeyiz. Dizinin benzeri gayrı genişlik ağır ezgi çifti de Necmi Amca (Uzun Ülgen) ve Neriman Gelin Abla (Nergis Kumbasar) reşit. Babaları Hulusi Komutan( Ferdi Merter)’in dünyalık varlığından haklarını alabilmek üzere ki agâh hangi gır gır hallere düşecekler?

Bu evire çevire yaz günlerinde cuma namazı akşamları amacıyla benim tercihim Kiralık Amor olacak. Seyredin pişman olmayacaksınız…

KISA KISA…

– Geçtiğimiz Perşembe akşamı Kanal D ekranında başlayan Güneşin Kızları birlikte gayet muvaffakiyetli ve geleceği parlak tıpkı aksiyon ergin benden söylemesi. İkinci bölümden bilahare daha ince tıpkısı şekilde değerlendireceğim bu diziyi. 

– Yekpare birlikte üç sezondur yayınlanan dizilerden bıkkınlık geldiği anda yeni başlayan bu kalburüstü hikayeler tılsım kadar geldi.

Selin Çakar / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın