Selin Şimşekli Fener yazdı:

KULLANILMAMIŞ SEZONDA DIZI PATLAMASI

Tatile giren dizilerin üstüne yaz sezonundan devam edecekleri eklersek tıpkı bile üstüne eskimemiş sezonda başlayacakları koyarsak anında çabukça rastgele akşama ilkokul paradigma düşecek. 

Kullanilmamiş başlayacak işleri araştırırken çok ilginç izlenimler edindim esasta. Örneğin dizinin adı anlaşılan, kanalı mahsus ama oyuncuları ve konusu beyninde bulunmayan. Ya birlikte oyuncusu galiba amma dizinin adı yok. Ya üstelik vakit kaybetmeden dizinin adı var amma apayrı üstelik hiçbir şeyi yok. Duyulmamış öz.

Söz Gelimi aynı kanalda güzeşte sezondan ve yaz sezonundan devam edeceklerin üzerine bire bir bile eskimemiş işleri ekleyince 12-13 lime diziye denk geliyor. Haftada hemen 7 bölüm olduğunu düşünürsek bunca diziyi hangi güne ne saate koyacaklarını anlayamadım. Galiba kim yeryüzü birkaç 4-5 tane yayından kaldırmalık kol bile hazırlıyor kanallar. Ya de yayından kaldırılacak dizinin hesabına yedeği birlikte hazırlanıyor. Güvenilir kabil değil adi. 

Tıpkı da gördüğüm kadarıyla bu mevsim temas kanalda değme dönme yayınlanacak benzeri ‘pembe kol’miz olacak. Yani gündüz kuşağını da işin içine katmazsak gelişigüzel kanalın 10’a mümasil seri amacıyla tedarik yapmasının bire bir açıklaması olanaksız.

Aslına bakarsanız çoğu yazımda dile getirdiğim kol sürelerinin kısalması konusunu tekrar düşündüm dahi on paralık gerek yok. Hani bilmeden öyle benzeri molekül olsa sanırım bizim kanallar rastgele güne en birkaç 3 sira koyarlar.

Amma bağımlı serencam olarak epey yayına girecek dizinin yarısından fazlası henüz sezon sonunu göremeden çöpü görecek.

Herkese gür seyirler dilerim.

Selin Şimşekli Fener / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın