Selin Şimşekli Fener yazdı: ‘Acı son mu, Bahtiyar sonuç mu?’

ACI AKIBET MU MUTLU AKIBET MU?

Takipçilerinin da bildiği kabilinden Med Düşkünlük 12 Haziran ’üstelik 77.bölümüyle ekranlara veda ediyor. Ego diziyi geçmiş sezon izleyip sonrasında oyuncu değişiklikleriyle ve hikayenin tıpkısı çok yerde gine düşmeye başlamasıyla izlemeyi bırakanlardanım. Gine de akibet iki sezondur diziyi hemen fragmanlarından evet de izleyenlerden duyduklarımla izleme ettim. Içtimai medyada okuduğum mesajlarda ise bibi sıra bitmesin diyenler var. Bağımlı burada sunu büyük faal Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ‘nın hanay verdiği Bitirim-Mira çiftinin özellikle tendürüst seyirci marifetiyle çok sevilmiş olması.

Bir dizinin özellikle tendürüst nesil seyirci eliyle haddinden fazla sevilmesi o dizinin başrol oyuncularına değme anlamda fayda sağlıyor. Dizinin yayında olduğu süre süresince tanıtımlar, reklam filmleri, beyaz perde filmleri yekdiğeri ardına geliyor. Bu yüzden da o sıra içindeki başrollerin hikaye çerçevesinde yaşadıkları şeyleri seyirciye ne kadar geçirebildikleri sadece dizinin reytingleri amacıyla değil oyuncuların kariyerleri için da önem kazanmış oluyor.

takdir etmek gerekir kim Med Inhitat unutulmayacak diziler kategorisine karışma olmayı başardı. Bağımlı Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ‘nın sekans içerisindeki performanslarının, seyircinin gözünde Yaman ve Mira ’yı bu denli gerçekçi kılmış olmalarının etkisi yadsınamaz. Sunma birkaç Bitirim ve Mira kadar sevilen bire bir gayrı çift ise Bay-Eylül çiftiydi. Yaman ve Mira bu dizinin romantik yüzüyken, Barış Ergüçlü ve Taner Ölmez ile avlu bulan Er Kişi-Ilkgüz çifti ise dizinin güldüren yüzleriydi.

Çaplı ve taze oyunculara; Sulh Falay, Mine Sancak, Duygusal Gürzap ve Şebnem Dönmez kadar yırtıkça esame birlikte haremlik edince tabiatıyla sükse mübrem oldu. Sıra bile oyuncular bile özlük hayran kitlelerini oluşturdular. Bağımlı maatteessüf dünyanın yer sevilen dizisi üstelik olsa ayrımsız ahit benzeri yerde bitiyor. Benzeri haddinden fazla dizinin biraz bölümde yayından kaldırıldığını düşünürsek Med Alçalma ’in reytinge yenilmeden üç mevsim ekranda kalık olması tabii iri tıpkısı muvaffakiyet. Herhangi Bir bölümü yüz yirmi an süren diziler amacıyla iki zaman dahi gayet yeterliyken seyircinin alçak ilgisi üstüne kol yetmiş ilkokul bölümdür listenin çokça gerilerine düşmeden ayakta kaldı.

Ve temas imal kabilinden Med Cezir amacıyla birlikte veda vakti geldi çattı. Çok değil iki hafta sonra kol arşivdeki yerini takanak. Peyrev ise tıpkı bambaşka şeyi zül ediyor; Bitirim ve Mira ‘yı mutlu mu yoksa zehir bire bir sonun mu beklediğini… Final ile ait şimdiye büyüklüğünde iki lansman yayınlandı. Benzeri tanesi dizinin dünden bugüne yolculuğunu anlatırken diğer tanıtımda ise Mira ’nın operasyon masasındayken Kumarhane ile yaptığı birey konuşmayı izliyoruz. Türkçesi iki tanıtım de stabil tıpkısı karine vermiyor. Kumarhane ve Mira varlık boyu mutlu mu yaşayacaklar yoksa zenginlik boyu biri diğerinin arkasından mı ağlayacak bilemiyorum. Dilerim üç sezondur dizisinden vazgeçmeyen seyircileri üzmeyecek ayrımsız akibet tamam. Ama gördüğüm kadarıyla Med Zillet ’üstelik birkaç haftadır az çok bahtiyar anlar yaşanıyor. O yüzden seyirciler kendilerini sağlam aynı zehir son ihtimaline de hazırlamalılar… 

Selin Çakar / Selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın