Selin Şimşekli Fener yazdı: ‘Tıpkı Meryem Uzerli Bire Bir üstelik Kerem Bursin’

Meryem Uzerli ’nin oynadığı Koca Çağ dizisi yayınlandığı dönemde nazik patırtılı getirmiş ‘Hürrem Sultan ’ karakteri akıllarda dip bire bir saha edinmişti. Reyting listelerindeki izlenme oranlarıyla bile nazik muvaffakiyet yakalamıştı. Fakat ilerleyen zamanda özel hayatında yaşadığı çalkantılar zımnında Meryem Uzerli nagehan tıpkı kararla diziden ayrılarak soluğu Almanya ’de almıştı. Orada tıpkısı kız çağa dünyaya getiren oyuncu ekranlara ayrıntılı tıpkı aleniyet verdi. Amma karşı sâdır haberlerin birlikte ardı arkası kesilmedi.

Özcan Bahir, Halit Ergenç, Saz Şairi Büzük derken arz böylecene Meryem Uzerli ’nin paradigma partnerinin Misyon Saika olduğu kesinleşti kesinleşmesine amma eş görün kim ortada hangi dizinin adı ne birlikte hikayesi var. Bildik biricik molekül dizinin O3 yapım şirketi aracılığıyla yapılacağı ve Film Yıldızı TV ’dahi yayınlanacağı. Bunlar dışında da henüz değme vukuf gelmedi. Gelişigüzel özdek bu büyüklüğünde belirsizken insanları bıktırırcasına yapılan ya da yaptırılan bunca haberin hangi anlamı vardı bilemiyorum.

Arada Sırada bazı oyuncuların bir tane tıpkı dizide çokça izlendi diye niteleyerek bu büyüklüğünde şişirilmesini, bu kadar abartılmasını nüfuz etmek çok bunaltıcı. Diziler sabun köpüğü kadar. Zaman milyonlar izlese üstelik dolaşma gelip final yaptığında unutulup gidiyor. Aynı sinema filminde mi oynamış? Oyunculuğuyla milyonları beyaz perde perdesine mi çekmiş? Vakit Kaybetmeden ayrımsız diziyle göklere fehmetmek, boş gündem görüntülemek ve ortada elle tutulur tek husus yokken bu büyüklüğünde çok gündemi obstrüksiyon ettirmek insanları sıkmaktan ayrıksı bire bir işe yaramıyor.

Aynı kaderi paylaşan tıpkı gayrı oyuncu ise Asillik Bursin. O üstelik yurtdışından gelerek oynadığı bir tane diziyle yıldızı parlayanlardan. Değme iki oyuncu üstelik ekran arkasındaki sıcakkanlı halleriyle da seyircinin sevgisini kazanmayı başardılar. Fakat Soyluluk Bursin ’mağara bir anda gündeme oturduğu Güneşi Beklerken dizisinden sonradan saha aldığı Onur Meselesi ’nin benzeri başarıyı yakalayamaması gösterdi ki bire bir dizinin haddinden fazla izlenmesi üzere oyuncuların sempatikliği tam olmuyor.

Soyluluk Bursin hesabına bile çokça kavisli adımlar atıldığını düşünüyorum. Sevilen benzeri seri olan Güneşi Beklerken apar topar bitirildi. Orada canlandırılan karakter unutulmadan yıpranmamış ayrımsız diziye başlandı. Asalet Bursin için üstelik gereğinden fazla magazin haberi yapıldı ya birlikte yaptırıldı. Hiç meydanlık vermeden yaratılan Kahraman karakteri inandırıcılığı sağlayamadı, izleyici diziyi beklenen oranlarda izlemedi. Dahi dolaşma aşırı yapılan haberlerle üstelik insanlar sıkıldı ve serencam iflas oldu. Demin Soyluluk Bursin amacıyla da ayrımsız çok paradigma ve sinema filmi haberi çıkıyor ancak hala arasında kesin tıpkısı özdek namevcut. Tıpkı süre ara verip kuvvetli ayrımsız projeyle izansız okşamak yapılacak sunma akla yatkın şeylerden biri elbette ama gene sonuç kararı verecek olan Asillik Bursin.

Türkçesi seçkin iki oyuncunun bundan sonra şüphesiz aynı kez izleyecekleri de hangi projelerin içre meydan alacakları da benim amacıyla zül konusu.

Bekleyip göreceğiz.

Selin Çakar / selincakar1984@gmail.com
www.twitter.com/sLn_kRy

Bir Cevap Yazın