SEMAVI ŞEKER’E UKUBET!..

RTÜK, programda yayınlanan bire bir klipte saha kayran, ’ ’Yerim senin memelerini, kıraathane fincanı gib, ıh ıh, ooh ’ ’ sözlerini genel ahlaka ters buldu ve uyarma cezası verilmesini rey birliği ile benimsedi.
Karara müspet rey veren RTÜK üyelerinden Mehmet Dadak ise ATV ’ye ayrımsız zamanda gençlerin ve çocukların zihinsel gelişimini etkilemekten dahi, ikinci tıpkısı ukubet verilmesini istedi. Dadak yazdığı mugayeret şerhinde şöyle dedi:

“Sunulan ukubet eksiktir. Zira im devir saat 13:38 ’da başlamış ve bire bir saat 43 an sürmüştür. Özellikle torunlar ve gençler amacıyla çok sakıncalı ihlal vardır. Programda yayınlanan şarkının sözleri edepsiz unsurlar içermesinin beraberinde, argo sözcüklerle de meşbu olup (Yerim senin memelerini, kahve fincanı kadar, Bittabi dayanacaksın bu geceki ….. ’ ’ kabilinden ahlaka hilaf unsurlar vardır.  Klibin yayını naklen yayın kazası olduğu savunulsa bile programın içeriğinin başlangıçta hazırlandığı dikkate alındığında, böylesine aynı klibin çalışkan yayında gösterilmesi,  ilçe gayrimümkün ’ ’

Gazeteport

Bir Cevap Yazın