Semere yedikten sonra bunu yapmayın!

Türkiye Gazetesi’nde yer düz habere bakarak sağlıklı tıpkı dudak için dişlerin günde yeryüzü beş altı 2 öğün fırçalanması gerektiğini ifade fail uzmanlar anif aynı şekilde dişleri fırçalamanın dişlerin sunu balaban düşmanlarından biri olduğunu tabir etti.

Sert ve bastırarak diş fırçalamanın diş yüzeyinde kısık mesail oluşturduğuna dikkat çeken uzmanlar bu kök alışkanlıklardan vazgeçilmesi gerektiğine aksan yaptı. Dişlerin düşmanı olan ikinci etmenin buz ısırmak olduğunu kaydeden uzmanlar bir nice insanın zayıflamaya ve rahatlamaya yardımcı olduğuna inandığı buz ısırma eyleminin dişler amacıyla sonuç basamak dokuncalı olduğuna ilgi çekti.

Etibba, buzun dişlerimizdeki hassas dokulara beis verdiğini ve dişlerde balkı oluşmasına bozukluk olduğunu rapor ediyor.

Birçok insanın sinirliyken ve uyurken yaptığı diş gıcırdatma dahi uzmanlara göre akıbet merhale sakıncalı. Uzmanlar diş gıcırdatmanın diş minesine kötülük verdiğini söylüyor. Dişlere beis veren bire bir bambaşka etmende kolay şekerlemeler aşındırmak. Uzmanlar bu şekerlemelerde çok fazla şeker hastalığı olduğunu belirterek şekerlerin dişlerde asit oluşumuna hastalık olduğunu anlatım ediyor. Gazlı içecekler soğurmak dişlere beis veren benzeri eksantrik etken namına hücre çarpıyor. Uzmanlar gazlı içeceklerde mevcut asidin dişlerin yıpranmasına ve sararmasına sebep olduğunu rapor ediyor.

Bir Nice insanın beklide duyduğunda şaşırmasına bozukluk olacak tıpkısı bambaşka etmen ise meyve yedikten sonradan dişleri fırçalamak. Uzmanlar meyvelerdeki asitlerin dişleri çokça hassaslaştırdığını ve meyve yedikten bir lahzada sonradan dişleri fırçalamanın dişlere beis verebileceğini tabir ediyor.

Uzmanlar nev ısırmanın dahi dişler üzere serencam derece zararlı olduğuna ilgi çekiyor. Özellikle stoper dişler üzere haddinden fazla büyük hınç oluşturan türlü ısırmak, kalemlerde mevcut bakteriler zımnında da gaga sağlığını yıldırma ediyor. Kolaylıkla kolaylıkla herkesin bildiği amacıyla çok kıraathane ve sigara somurmak üstelik dişlerin sararmasına sebep oluyor. Uzmanlar sonuç olarak alkollü içecekler tüketmenin üstelik diş minelerine zarar verdiğini ve dişlerde lekeler oluşmasına neden olduğunun altını çiziyor.

Bir Cevap Yazın